806312131220745019

BMW M4 od Duke Dynamics!

22. 1. 2014 • Novinky, Tuning

Na letošním Bimmerfestu bude oficiálně odhalen tuningový balíček od Duke Dynamics, který byl vytvořen speciálně pro nové BMW M4. Tuningový balíček se jmenuje MD4 a my si zatím můžeme užít malou ochutnávku…

Tento bodykit vytvořil Marius Dumitrascu z dílen kanadského úpravce, specializující se především na bavorská vozidla s vrtulí ve znaku. Bodykit čítá nový přední nárazník s třídílným spojlerem z uhlíkových vláken, aerodynamické boční prahy (taktéž z karbonu), rozšířené blatníky, zadní nárazník s difuzorem, ventilovanou kapotu a v neposlední řadě zadního přítlačného spojleru nebo nového víka kufru (inspirovaném modelem M3 E46 CSL).

Nová jsou samozřejmě také kola, výdechy za blatníky a hovoří se také o menších změnách interiéru. Zatím však nejsou k dispozici žádné oficiální fotografie, takže si musíme vystačit s ochutnávkou v podobě několika obrázků, které nám ukazují design této MD4.

Není sice známo, zda se úpravce pustil také do motoru, ale moc bych na to nevsázel, jelikož ostatní vozy upravené touto firmou si ponechaly své původní hodnoty.

Pod kapotou zůstává tedy stále nedotčený TwinPower Turbo třílitrový šestiválec, který přenáší na zadní kola výkon 431 koní (317 kW) a točivý moment 550 Nm. Díky tomu rychlí na 100 km/h za vynikajících 4,1 sekundy a může uhánět až 280 km/h s aktivovaným balíčkem M Drivers Package.

Bodykit bude odhalen na letošním Bimmerfestu a prodej tohoto vozu bude zahájen v červenci skrze autorizované dealery Duke Dynamics (v USA, Kanadě, Británii, Japonsku, Jižní Koreji, Číně, Singapuru, Thajsku, Španělsku, Jižní Africe, Saudské Arábii a Bahrajnu). Někde blíže ČR se tohoto vozu bohužel nedočkáme…

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz