q80_inspiration_04

Budoucnost aut? Čekají na nás úchvatné kousky

11. 8. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Je další slunečný den a mně nezbývá nic jiného, než si setřít pot z čela. Dnes se podíváme na zoubek autům, ve kterých zřejmě už v blízké budoucnosti budeme jezdit. V dnešním článku neuvidíte žádné hvězdné stálice od Jaguaru přes Land Rover až po Hondu, neboť tímto směrem se vydá jistě valná většina ostatních žurnalistů. My se podíváme na zajímavé a nevšední novinky, které nám chtějí představit méně známé značky automobilek. Musím říct, že při prohlížení aut se mi nejednou zatajil dech. Ale co si budeme povídat, jakmile auto vypadá dobře, pomyslně mu dáváme o jednu hvězdičku navíc.

Infiniti Q80

q80_inspiration_04

Jako první jsem si vybrala právě vesmírné auto, neboť jsem se do něj kompletně zamilovala, zjevně jsem se nechala unést svou oblibou ve futuristických věcech. Působí čistým a přesto snad i dravým dojmem. To, co se zdálo ještě před 15lety nemožné, je právě teď tady. Jste na to připraveni? Já rozhodně! Tento model Infiniti byl představen letos v Detroitu. Sami desingnéři automobilky hlásají, že„ vzali původní koncept sedanu a přenesli jej do nové éry“. S  tím absolutně souhlasím, budoucí eco elektrická auta budou vypadat velice pěkně a já se nemohu dočkat, až je začnu potkávat v běžném provozu, což bude dříve, než si možná myslíte, neboť stavba těchto vozů započne v Číně již během pěti let. Infiniti se také nechalo slyšet, že do sedmi let bude komplet polovina jejich celkové výroby plně elektrizovaná.

Auto se začne vyrábět v roce 2021 a jeho cena odstartuje na necelé 1,6milionu korun.

Kia K900

1c-2019-kia-k900-oem

Jaký první model se vám vybaví, když se řekne KIA? Ano, většinou usedlé, nikterak zajímavé vozy střední třídy. Výjimku může snad tvořit Kia Stinger, s níž se dá už trochu zlobit, nejen přesouvat se z bodu A do bodu B.

I automobilka Kia se rozhodla rozšířit své řady o zajímavý model, který by se mohl rovnat modelu Genesis. Avšak postavíte-li tyto dva vozy vedle sebe, jsou na první pohled znát markantní rozdíly, které hrají ve prospěch druhého jmenovaného. I tak ovšem nová Kia nabídne motor 3.3 litrový twin-turbo V-6, což dělá nějakých 365 koní, dále pak osmistupňovou automatickou převodovku a pohon všech čtyř kol.
K900 působí elegantním dojmem, Korejský výrobce si stojí za tím, že bude nepřekonatelná, avšak na to abychom mohli automobil otestovat, si ještě nějaký čas počkáme.

Auto se začne vyrábět na konci roku 2018 a jeho cena startuje na 1 200 000korun. Inu uvidíme, jestli tento model přinese automobilce nový příval zákazníků.

Lincoln Aviator

lincoln-aviator-1

Pokud jsem se zamilovala do Infiniti, tak tohle je absolutní pecka. Kdo neví, co je Lincoln, ten ať pogooglí. Ba ne, Lincoln je luxusní řadou amerických automobilů patřící do sítě Fordu.

Lincoln Aviator se vyráběl do roku 2005, kdy byl jeho prodej přerušen pro nízký zájem a další kus už se nevyrobil, nicméně nyní máme nové desetiletí a s ním se nám na povrch světa dostal i tento zbrusu nový model. Bude to jeden malý, i když svou výškou a šířkou zas tak malý nebude, zázrak. Zatím nejsou nikde doplněny oficiální informace o jeho výbavě, ale spekuluje se o tom, že to bude doslova pecka. Důležité je také zmínit, jaký motor tento drobek bude mít, a to twin-turbo motor (pravděpodobně verze Lincoln je 3,0-litrový V-6) s volitelným plug-in hybridním hnacím ústrojím. Také je již teď známo, že bude obsahovat speciální technickou kameru, která bude snímat povrch vozovky a tím tak přizpůsobovat odpružení auta, takže nehrozí, že budete jako jeden velký skákací hopík na kluzké vozovce. Inu, já už se těším velmi, co vy?

Vyrábět se začne na konci roku 2019 a cena začíná na necelých 1 400 000 korun.

.

« »

MENU