Chevrolet Camaro Convertible pro rok 2011

21. 11. 2010 • Ostatní

Po letech škádlení veřejnosti automobilka Chevrolet oficiálně představila model Camaro Convertible na Auto show v Los Angeles.

Z fotografií je zřejmé, že se vůz liší oproti konceptu pouze v detailech jako je jiný design kol a velikost zpětných zrcátek. Camaro Convertible si navíc i přes změny v konstrukci zachovává ideální proporce ze svého výchozího modelu. Jen pro zachování čisté linie vozu, byla například anténa přesunuta na víko kufru. Pokud jde o samotnou střechu, tak ta je vyrobena z odolného plátna a její stažení trvá přibližně 20 sekund. Bohužel sem tím zmenší objem kufru z 290l litrů na 222l.

Aby se nesnížil komfort cestování, bylo třeba provést několik konstrukčních zásahů pro zvýšení tuhosti vozu. Jde o přidání zadních vzpěr ve tvaru písmene V pod podlahou, dále vzpěry mezi horními úchyty předních tlumičů a také vyztužený centrální panel a uložení převodovky. Kromě těchto strukturálních výztuh byly přidány další pro eliminaci chvění kapoty a pro snížení vibrací volantu. Díky těmto úpravám má Camaro slibovanou větší torzní tuhost než například BMW 3-Series Cabrio.

Stejně jako kupé je kabriolet k dispozici se třemi motory. Základní 3,6 litrový V6 produkuje  232kW (312koní) a 370Nm točivého momentu. Pokud se někomu základní motor zdá slabý může si vybrat ze dvou osmiválců. První z nich má výkon 298kW(400 koní) a 556Nm točivého momentu a druhý poskytuje ze shodného obsahu 6,2 litrů maximální výkon 318kW (426 koní) a 569Nm točivého momentu. A zatímco první z uvedených osmiválců je k dispozici pouze s šesti-stupňovou automatickou převodovkou, tak vrcholné provedení nabízí šesti-stupňovou manuální převodovku.

.

« »