Detaily nového Fordu C-MAX

10. 1. 2011 • Novinky, Videa

Po naprostém selhání modelu Freestar na severoamerickém trhu, se chce Ford dostat zpátky do hry s novým minivanem v roce 2012. Jak bude model C-MAX, určený pro náročné zámořské rodiny vypadat, si můžete prohlédnout na videu.

YouTube Preview Image

Jedná se v podstatě o amerikanizaci stávajícího evropského modelu Grand C-MAX. MPV je také relativné malé ve srovnání s hlavní konkurencí, kterou tvoří vozy jako Chrysler Town&Country, Toyota Sienna nebo Honda Odyssey, avšak i přes tento nedostatek má jít o zajímavější model, neboť bude poskytovat sportovnější svezení, prvotřídní technologie a nejlepší spotřebu paliva.

A když jsme u spotřeby, tak základem je mít úsporný motor. Zde najdeme jako základní motorizaci 2,5litrový čtyřválec o výkonu 125kW (168 koní) a 226Nm točivého momentu. Silnější motor je 1,6 litrový EcoBoost, který produkuje solidních 134kW (180 koní) a 234Nm točivého momentu. Obě pohonné jednotky jsou připojeny se standardní šesti-stupňovou automatickou převodovkou.

Vůz nabízí vysokou variabilitu interiéru a poskytuje 7 míst k sezení, s tím, že sedadla ve třetí řadě jsou spíše nouzová a minimalizují zavazadlový prostor. Z výbavy lze jmenovat například aktivní parkovací asistent, Sony audio systém, satelitní navigaci, vnitřní osvětlení, startování tlačítkem nebo panoramatické střešní okno.

Ford o cenách a přesném datu spuštění výroby mlčí, je však pravděpodobné, že tyto informace uveřejní na nadcházejícím Autosalonu v Detroitu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz