Ferrari P4/5 Competizione v závodě na Nürburgringu

14. 5. 2011 • Novinky, Videa

K slavné italské automobilce Ferrari již neodmyslitelně patří závodění. A bylo to právě nákladné závodění, které přivedlo automobilku až skoro k bankrotu. Pod ochrannými křídly koncernu Fiat, však automobilka již několik desetiletí opět září a největší úspěchy slaví v závodech formule 1. Pozadu však nejsou ani kategorie cestovních vozů, kde se můžeme kochat například závodním speciálem P4/5 Competizione.

YouTube Preview Image

Historie tohoto speciálu sahá až do roku 2006, kdy se na jeho stavbě podílela společnost Glickenhaus společně s Pininfarinou. Technickým základem vozu je Ferrari F430 GT2 a tak pod kapotou můžeme spatřit vidlicový osmiválec o výkonu přes 500 koní, který je propojen se sekvenční přímo řazenou převodovkou. Ovšem karoserie je kompletně vyměněna a my tak můžeme spatřit aerodynamický karbonový skelet, jež je doplněn o obří přítlačné křídlo a masivní difuzor.

Více než třináctiminutové video nám přibližuje dění na trati v otevřeném závodě na okruhu Nürburgring, jež se konal minulý měsíc. Nemůžeme si však nevšimnout technických problémů na konci videa, se kterými si technici nevěděli rady.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz