Fisker Karma: první dodávky zákazníkům

30. 7. 2011 • Novinky, Videa

I když se tomu skoro nechce ani věřit po tolika letech čekání a neustálých zpráv o zpoždění výroby, tak přesto se zákazníci konečně dočkali. Automobilka Fisker oznámila, že začala dodávat svým zákazníkům první vyrobené kusy modelu Karma.

Pod kapotou čtyřdveřového sportovního sedanu se ukrývá dvojice elektromotorů, které poskytují maximální výkon 300kW (402 koní) a 1300Nm točivého momentu. O dostatek energie pro jejich pohon je tu výkonná lithium-iontová baterie, díky které dokáže vůz urazit vzdálenost 80km čistě na elektrický pohon. Reálný dojezd pro každodenní použití je však třeba prodloužit konvenčním spalovacím motorem. V tomto případě se jedná o 2,0 litrový čtyřválec Ecotec, jež slouží pouze jako generátor elektrické energie. Díky němu však vzrostl použitelný dojezd až na vzdálenost 483km. A to při průměrné spotřebě 2,4l/100km. Zajímá Vás hodnota maximální rychlosti? Ekologická Karma dokáže uhánět rychlostí převyšující 200km/h.

Podle Raye Lanea, předsedy společnosti, je Fisker Karma na světě skutečně unikátním vozem, který výjimečným způsobem demonstruje sílu a podnikatelské prostředí, kde vůz vzniká. A tím prostředím není nic jiného než oblast zvaná Silicon Valley- centrum počítačového a technologického průmyslu Spojených států.

YouTube Preview Image

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz