13140663072069382754

Honda Civic sedan přistižena bez maskování!

12. 9. 2015 • Novinky

Fanouškům z automobilového fóra CivicX.xom se podařilo na mobilní telefon vyfotografovat novou Hondu Civic (již desáté generace) v karosářském provedení sedan, navíc zcela bez kamufláže.

Civic sedan byl samozřejmě ve verzi pro americký trh a potloukal se zrovna po Michiganu, konkrétně ve městě Ann Arbor. Asi nejvíce praští do očí spojené zadní světlomety á la hatchback, ovšem přetvarované pro karoserii sedan. Vypadají rozhodně více než zajímavě. Honda prostě nejde s davem jako ovce a snaží se svému modelu přinést co největší punc odlišnosti od konkurence.

Největší novinkou však bude pro nový Civic jistě motor. Zde se totiž představí nově vyvinutý 1,5 litrový čtyřválec, který bude přeplňován turbodmychadlem. Na výběr bude moci být spojen s šestistupňovou manuální převodovkou a nebo převodovkou CVT.

Co však chudák Civic s novou generací ztratí, bude originální a vesmírné pojetí interiéru. To ostatně víme díky špiónům ze serveru Worldcarfans.com, kterým se podařilo přesně před třemi měsíci interiér nového Civicu zachytit. Naštěstí se jedná stále o US verzi, která měla interiér vždy lehce “ořezaný”. Trochu toho kosmického pojetí by mělo v evropské verzi zůstat. Tak či tak, nový Civic použije opět o kus kvalitnější materiály a zpracování, centrální dotykový displej a dojde údajně i na vyhřívání zadních sedadel.

Chystá se mimochodem i Coupé, také dvoupalivová verze na CNG a nechybět bude ani hybrid. U nás se ale na evropskou specifikaci opravdu těšíme. Oficiální premiéra proběhne již ve středu. Zůstaňte tedy naladěni…

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz