Hyundai Genesis coupe Hurricane SC pro SEMA 2011

14. 10. 2011 • Novinky

Svět se mění. Co platilo dřív, dnes již neplatí a co bylo kdysi synonymem zábavy, stalo se po letech nudou. Jinak je na tom korejská automobilka Hyundai, která k překvapení všech stvořila sen mnoha fanoušků motorismu. Model Genesis Coupe. Ten vedle zábavnosti, hravosti a solidního výkonu nabízí řidičům pocit z jízdy s motorem umístěným vpředu a pohonem zadních kol.

Základ je tedy bezvadný. Ale co se stane, když se do takového vozu pustí tuningový úpravce? Nebudu chodit kolem horké kaše, výsledek prostě nemůže ani dopadnout jinak než skvěle. A přestože vůz zatím není oficiálně představen, premiéra proběhne na listopadovém tuningovém veletrhu SEMA, už teď se na něj začínají tvořit fronty.

Dílo vytvořené ve spolupráci automobilky se společností Rhys Millen Racign disponuje novým a agresivnějším vzhledem, kterému vévodí masivní přední nárazník s upravenou maskou chladiče a LED diodovými světlomety. Na zadní části vozu pak budou moci návštěvníci veletrhu spatřit velký difuzor s integrovanou dvojicí koncovek výfuku. Bočním partiím zcela jistě vévodí krásná 19-ti palcová kola z lehkých slitin obutá do pneumatik Hanook.

Vedle exteriéru se dočkal úprav také interiér. Ten je nově očalouněn kombinací kůže a semiše. Do prvků výbavy přibyl sportovní volant a Harman Lexicon audio systém.

Kůže je fajn věc, ale stejně všechny zajímá, jaké změny proběhly pod kapotou. Vidlicový šestiválec o zdvihovém objemu 3,8 litru je posílen díky přeprogramované řídící jednotce až na hodnotu 336kW (450 koní). Mezi další odlišnosti oproti standardním verzím patří stavitelné odpružení podvozku, sportovní brzdový systém Brembo a nový zadní diferenciál.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz