BMW_5_G30_2017_interier_spy_foto_02_800_600

Interiér nového BMW řady 5 je venku – Je to mírné zklamání

11. 10. 2016 • Novinky

Poprvé byl vyfocený nemaskovaný interiér nového BMW řady 5. Nečekali jsme žádné zázraky, ale z tohoto jsme spíše zklamaní než nadšení. Vypadá jako kombinace nové sedmičky s pětkou aktuální.

Odhalí se už za pár dní, a to v provedení sedan. Touring se světu ukáže přibližně v polovině roku 2017.

Auto bude nově stát na platformě Clar, díky níž bude o 100 kilogramů lehčí než předchůdce. Spoustu designových, technických i systémových prvků převezme z většího brášky řady 7. Dostaneme tak polo-autonomní řízení, systém automatického vyjíždění z parkoviště, různé bezpečnostní vychytávky a podobně. Vzhled nebude nijak revoluční, ale pouze evoluční.

Pod kapotou se objeví přeplňované čtyřválce, šestiválce a osmiválce. První dva zmíněné v naftových i benzinových variantách. TwinTurbo 4.4-litrový osmiválec si ponechá pouze 550i a vrcholná M5, která nabídne solidní výkon 626 koní. Motory budou spolupracovat s osmistupňovým automatem ZF a za příplatek lze mít inteligentní pohon všech čtyř kol xDrive.

Cílem této novinky je hlavně namakaný Mercedes-Benz třídy E, Audi A6 a Jaguar XF, který aktuální pětce sebral titul sportovně jezdícího sedanu.

.

« »