$_3 (10)

Když Golf, tak pořádný – Tento má 770 koní, jede 360 km/h a je na prodej

18. 7. 2016 • Novinky, Zajímavosti

Dnes pokračujeme v seriálu zajímavých inzerátů, ve kterých se podíváme na zběsile upravené vozy, které si můžete pořídit. Často se k nám dostávají pořádně upravená auta Volkswagen Golf a ani dnes tomu nebude jinak. Máme tu totiž jeho čtvrtou generaci, ta byla vyladěna na výkon 770 koní a nyní je na prodej za sumu čítající 919 tisíc korun. Což je za překoňovanou nákupní tašku opravdu hodně.

Pod jeho kapotou se nachází šestiválec R32. Ten dostal kované písty, kvalitnější ojnice a spoustu dalších ”drobností”, mezi které patří i pořádné turbodmychadlo 42 Garrett GTX. Motor tak na všechna čtyři kola posílá výkon 770 koní, přičemž ho lze zvýšením tlaku turbodmychadla zvednout na hodnotu přesahující 1000 koní. Kvůli vysokému výkonu musela být vyměněna spojka i převodovka. Co by to ale bylo za úpravu, kdyby se kluci nevrhli i na podvozek. Je tu kompletně nové odpružení a pořádné brzdy. Úpravám se nevyhnula ani karoserie, která je řádně vyztužena. To vše má za následek devastující zrychlení z nuly na stovku hluboko pod 4 sekundy a maximální rychlost okolo 360 km/h.

Úprava byla provedena ve 106 tisících kilometrech a od té doby auto najelo pouze 4 tisíce kilometrů. Stav by měl být výborný. Jak dlouho však takto vyhnaný motor vydrží, je otázkou a za tak přemrštěnou cenu zřejmě nestojí. Vždyť za stejné peníze si můžete koupit třeba ojeté Porsche 911 Carrera 997 či Chevrolet Corvette C6 nebo trochu přidat a mít Nissan GT-R.

Inzerát ZDE.

TENTO RENAULT ESPACE MÁ ČTYŘLITROVÝ OSMIVÁLEC A POHON ZADNÍCH KOL

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz