Kia-ceed-GT-and-Kia-pro_ceed-GT

Kia Cee’d GT bude mít výkon přes 200 koní

4. 12. 2012 • Novinky

Příznivci Kie se konečně dočkají sportovního modelu. Po předchozí generaci pro Cee’d, která toho se sportovními auty moc společného neměla, tak přichází serióznější pokus.

Kia se v koncernu s Hyundaiem má podle firemní strategie profilovat jako ta sportovnější značka. Hyundai naopak míří více na pohodlí. Až doteď to ale vypadalo spíše naopak. Vždyť Hyundai byl ten, kdo dostal do nabídky Genesis Coupé a kdo továrně podporuje závodní jezdce (vzpomeňme např. Rhyse Millena).

Nový Cee’d GT to ale má změnit. Pod kapotu dostane přímovstřikový turbo-čtyřválec 1.6 GDI s výkonem 150 kW a kroutícím momentem 265 Nm. Z nuly na stovku se dostane za 7,9 sekundy. Převodovka bude šestistupňová přímo řazená. Oproti sériovému Cee’du samozřejmě čekejme přitvrzený podvozek a designové změny na karoserii.

V interiéru se můžeme těšit na přední sedadla od Recara, hliníkové pedály a spoustu dalších detailů odkazujících na sportovnější naturel tohoto hatchbacku. Jestli bude i kombi prozatím nevíme, jistotou je ale kupé i pětidveřová karoserie. Na trhu by se měl objevit v polovině příštího roku s premiérou pravděpodobně v Ženevě.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/