1232749461888830640

Lamborghini Huracán Twin-Turbo od Mansory má 1250 koní!

14. 9. 2015 • Novinky

Přijde vám Lamborghini Huracán moc pomalé a tuctové? No, ruku na srdce, mít Huracána, tak si jistě nestěžujeme na lenost a to, že bychom byli přehlíženi. V Mansory si ale myslí úplně něco jiného, a tak představují svůj druhý stupeň úpravy tohoto baby-lamba.

Nebudu to dlouze okecávat a rovnou prozradím, co Mansory s tímto Lamborghini provedlo. Desetiválec o objemu 5,2 litru byl kompletně přepracován a navrch dostal dvě masivní turbodmychadla. Nový a výkonnější je samozřejmě prioritně chladící systém. Výkon se podařilo dostat na šílených 1250 koní (919 kW) a točivý moment musel být z bezpečnostních a spolehlivostních důvodů elektronicky omezen na 1000 Nm.

Dynamické parametry jsou samozřejmě orgány trhající. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,7 sekundy a v bláznivém rozletu můžete pokračovat i v rychlosti přes 340 km/h!

Mansory ale samozřejmě nenechalo vzhled a především aerodynamiku Huracánu tak, jak je a vyvinula pro něj celokarbonový bodykit. Huracán má samozřejmě i přepracován podvozek a nyní je rozšířený rozchod kol o 30 mm vpředu a o 40 mm vzadu. Bodykit má ale především dbát na aerodynamiku, to abyste byli přicuclí k silnici i ve vysokých rychlostech.

Samozřejmostí jsou také masivní brzdy, které se schovávají za novými kovanými koly (vpředu mají průměr 20 palců a rozměry 245/30 a vzadu jsou kola 21″ se salámy 325/25).

V poslední řadě se u Mansory vrhli také na interiér, který byl přečalouněn do kombinace kůže a alcantary. Instalovány byly hliníkové pedály a nechybí ani spousta karbonových dekorů.

Mansory udělal z Huracánu opravdovou stíhačku a pocit jako ve skutečné stíhačce umocní i fakt, že bylo přesunuto startovací tlačítko ze středového tunelu na strop.

Bude to chtít asi hodně odvahy, šlápnout tomuto “angry-lambu” pořádně na krk. Cenu Mansory naštěstí neuvádí. :D Asi to ani nechceme vědět…

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz