tok

Máme nejlepšího ministra dopravy – Za jízdu bez řidičáku pokuta až 75 000, za rychlost 25 000 Kč

19. 7. 2016 • Novinky

Náš pan Ministr Ťok je velmi zvláštní osobou. Problémy se snaží řešit zcela nesmyslnými pokusy, které pouze štvou všechny účastníky provozu a nevyřeší ani zlomek problémů.

Už jednou měl spadeno na úsekové měření na dálnici za pomocí mýtných bran, což mu bylo rozmluveno a pod tlakem od toho už zřejmě ustoupil. Podle něj by to snížilo počet smrtelných nehod na dálnicích, což je sice hezké, jenže rychlost za dálniční nehodu může málokdy. Většinou se jedná o nepozornost řidiče při přejíždění z pruhu do pruhu apod.

Poté měl ještě pár výstupů, dokonce i v televizi, kde ze sebe udělal tak trochu vola. Řekl, že bodový systém se už 15 let nezměnil a je zastaralý – přičemž tady je teprve od roku 2006 (10 let) a modernizován byl v roce 2011. Dokonce bojoval i proti právu řidičů bojovat o svou nevinu ve správním řízení, ale to už tady dál raději rozebírat nebudeme.

Nedávno přišel s novým sazebníkem pokut, kdy za překročení rychlosti můžete dostat až 25 000 Kč, za držení telefonu v ruce až 10 000 Kč a za parkování lze zaplatit až 5 000 Kč. No a teď tu máme další parádu, za jízdu bez řidičského průkazu, který můžete mít zadržený jen pro podezření, má být pokuta až 75 000 Kč. Za jízdu bez pásu už zaplatíte minimálně 1500 Kč.

Mají podle vás takové změny smysl nebo by se ministerstvo dopravy mělo zabývat jiným řešením, které doopravdy zabrání smrtelným nehodám na silnicích?

Fotografie: Google

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz