Maserati Quattroporte zachyceno při testování [video]

23. 12. 2011 • Novinky, Videa

Máte-li dostatek finančních prostředků a toužíte po prémiovém svezení v té nejvyšší třídě, máte poněkud omezený výběr. Ten se v současné době točí prakticky a pouze kolem silné německé prémiové trojky, které dokáže sekundovat v podstatě jen Porsche se svým modelem Panamera. Jistě, je tu například japonský Lexus nebo italský krasavec Maserati Quattroporte s kabátkem ušitým od Pinninfariny. Problém je však to, že současná pátá generace tohoto modelu je v prodeji již neuvěřitelných 8 let (s modernizací v roce 2008) a zoufale volá po svém nástupci.

YouTube Preview Image

Toho by se movití zákazníci měli dočkat nejdříve na konci příštího roku. Příslibem pak může být zachycená testovací mula, kterou důkladně natočil uživatel serveru Youtube.com skrývající se pod nickem Marchettino.

Pro názornost přikládáme fotografie pořízené v říjnu tohoto roku, ze kterých je zřejmé, že žádná veliká designová revoluce se konat nebude. Quattroporte by však mělo narůst do všech směrů, aby mohl vzniknout prostor pro zcela nový model konkurující němcům ve vyšší střední třídě.

 O pohon se bude starat upravený vidlicový osmiválec o zdvihovém objemu 4,7 litrů s výkonem přibližně 354 kW (475 koní), který bude propojen se všemi čtyřmi koly prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky. V kuloárech se rovněž hovoří o přeplňovaném šestiválci z dílech Chrysleru.

Foto: worldcarfans.com

.

« »