Mazda MX-5 slaví malé jubileum

5. 2. 2011 • Novinky

Je tomu již 21 let a 10 měsíců, kdy svět poprvé spatřil Mazdu MX-5 neboli Miatu. Vůz byl původně vytvořen s cílem zachytit ducha klasických britských roadsterů a to se jí povedlo. V roce 1989, tak Miata vyhrála u všech možných kritiků, díky své jednoduchosti a zábavné jízdní dynamice a započala pouť, která trvá až do současnosti.

A tento týden je významný pro automobilku v tom, že z montážní linky v Hirošimě sjel vůz s pořadovým číslem 900.000. Je určen pro zákazníka z kontinentální Evropy a je vyveden ve vínové metalíze, 16“ litých kolech.

Trvalý úspěch automobilu je zásluhou především silné podpory fanoušků po celém světě. Jinak by nemohlo vzniknout již ve své třetí generaci a se stále skvělými jízdními vlastnostmi za rozumnou cenu. Tyto dvě atributy jsou podle programového manažera Nobuhira Yamamoty klíčové pro celou budoucnost vozu.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/