1056727154996486390

McLaren MP4-12C pro rok 2013

8. 6. 2012 • Novinky

McLaren uvolnil seznam novinek, které bude obsahovat další modelový rok superauta MP4-12C. Zajímavostí na těchto vylepšeních je, že ke většině z nich budou mít přístup i majitelé současného modelu a to bez dalšího připlácení, to je myslím hezké gesto a návod jak pečovat o zákazníky.

Novinky a zlepšení se týkají všech částí vozu, motor dostane nové mapování, které přidá 24 koní, výsledný výkon je tedy 616 koní. Toto drobné nakopnutí pomůže McLarenu zdolávat čtvrt míle o desetinku rychleji než předchůdce, tedy 10.6 sekund a dosahovat o pár kilometrů vyšší maximálku 333 km/h. Novému software neunikla ani převodovka, která má nyní novou kalibraci optimalizovanou pro hladší změny rychlostí.

Co se podvozku týče, budou mít modely 2013 možnost příplatkového systému, který nadzvedne auto o 40 mm vpředu a 25 vzadu, skoncovat by se tak mělo s drhnutím o retardéry nájezdové rampy na parkovištích. Zajímavou volbou je novinka nazvaná Intake Sound Generator (ISG), která dovoluje řidiči nastavit, kolik zvuku ze sání dvakrát přeplňované V6 3.8, bude pronikat do kabiny.

Z těch drobnějších změn týkajících se nového ročníku pak můžeme vybrat například nové čalounění interiéru v několika možných kombinacích kůže a alcantary, novou barvu karoserie „volcanic yellow“, nová pětipaprsková litá kola nebo světla, která se nyní automaticky rozsvěcí i při dešti.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz