mclaren-p1-lm

McLaren P1 LM zajel rekord na Nürburgringu – Stopky se zastavily na 6:43,22

28. 5. 2017 • Novinky

McLaren P1 LM v pětikusové edici je tady už dlouho, ale až teď byl vypuštěn na Nürburgring, kde trhl absolutní rekord mezi silničními auty. Zvládl ho totiž za 6 minut 43 sekund a 22 setin.

Auto dostalo vylepšené hybridní ústrojí, které nyní dosahuje kombinovaného výkonu 1000 koní a točivý moment se motá kolem stejné hodnoty – hodnoty bylo dosaženo převážně zvýšením tlaku turbodmychadel a novou řídící jednotkou. V motoru se po vzoru modelu F1 nachází i pláty zlata, které fungují jako tepelná izolace. Výfukové potrubí je nyní z  Inconelu a ušetřilo 4.5 kilogramů, zbylých 55.5 kilogramů bylo uspořeno díky použití titanových šroubů, sedadel z GTR a těžká skla nahradilo plexisklo. Nyní váží 1430 kilogramů a zadní kola, na které je výkon přenesen přes sedmistupňovou automatickou převodovku, auto roztlačí z nuly na stovku za méně než 3 sekundy. Maximální rychlost je pod hranicí 350 km/h, za což může velké přítlačné křídlo.

McLaren P1 vs. Porsche 918 vs. Ducati 1199

Podvozek  Race Active Chassis Control zůstal sériový a speciální jsou jen kola a pneumatiky. Vpředu přibyl splitter a vzadu křídlo, díky nimž je přítlak vyšší o 40%. V interiéru je kromě nových sedadel speciální volant a více karbonu s alcantarou. Nezmizela klimatizace ani informační systém s velkou obrazovkou na středovém panelu.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/