MTM a jeho nabídka úpravy A1

29. 12. 2010 • Ostatní, Tuning

Nebudeme si nic nalhávat a ví to i samotné Audi. Model A1 se prostě neprodává tak jak by měl. Faktorů je několik. Tím hlavním je příliš vysoká cena oproti konkurenci a chybějící pětidvéřový model. Na tom už automobilka pracuje a chystá se ho brzy představit. Ovšem s cenou se jí příliš hýbat nechce. A to je kámen úrazu. Na takto malý model je neadekvátní, neboť poměr cena/styl/praktičnost je snad nejhorší ve své třídě. A se stylem se rozhodl německý tuner MTM něco udělat.

MTM o Vánocích představilo svůj velmi atraktivní tuningový balíček skládající se z úpravy motoru i designu. V základu najdeme v A1 1,6 litrové TDI, produkující 77kw (105 koní) a 250Nm točivého momentu. V upravené verzi se nachází stejný motor se zvýšeným výkonem na 89kW (121 koní) a 282Nm točivého momentu. Za tohle zhruba 15% navýšení výkonu si MTM účtuje přijatelných 1199 Euro.

Za stejnou cenu jde také zvýšit výkon zážehového motoru 1,4 TFSI z 90kW na 112kW (152 koní). A za dalších 600 Euro úpravce posune omezovač na rovných 220km/h. A to je na takto malý vůz velmi zajímavá hodnota.

Na pořádné tuningové auto patří pořádné kola. Zde nalezneme Bimoto MTM 8×18 ET LK kola v designu s diamantovým brusem obuté do pneumatik Conci Sport Contact 2 o rozměrech 215/35R18. Kompletní sada stojí 2349 Euro.

Úprav se dočkal i exteriér. Najdeme zde nový přední nárazník s upravenou maskou chladiče, zadní nárazník s dvojitou koncovkou výfuku a střešní spoiler. Na kolik tyto úpravy přijdou a ani jak se změní interiér, MTM neuvedl. My se však můžeme kochat na velice atraktivní trojbarevný lak s nálepkami MTM.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz