lamborghini-huracan-spyder-by-novitec-tora (11)

Nač čekat na Superleggeru, tento Huracán má 860 koní

2. 8. 2016 • Novinky

Spousta zákazníků už netrpělivě čeká na Lamborghini Huracán v ostřejším provedení Superleggera. Pro ty, kterým se už nechce dále otálet, je tu Huracán Spyder od Novitec Torado, jenž dostal kompresor a výkon vzrostl o 250 koní. Jako bonus navíc nemá střechu.

Uprostřed vozu najdeme 5.2-litrový desetiválec, který se vzdal atmosférického plnění a nahradil ho pořádným kompresorem. Pak už stačila jen nová řídící jednotka, hlasitější výfuk a výkon 860 koní je na světě. Točivý moment neotálel a vyšvihl se k hodnotě 960 Nm. Vše putuje přes sedmistupňovou automatickou převodovku na všechna čtyři kola a hmotnost je necelých 1500 kilogramů. Zrychlení z nuly na stovku nezabere ani 3 sekundy a maximální rychlost přesahuje bájnou hranici 350 km/h.

Úpravám se nevyhnula ani karoserie, která dostala agresivnější nárazník, nižší prahy, decentní křídlo, výrazný difuzor a zajímavá 20 kola o rozměru 20 palců vpředu a 21 palců vzadu. Interiér je čistě individuální záležitostí a záleží hlavně na přání zákazníka.

.

« »