Debut Nissanu GT-R RC v Japonsku

17. 1. 2011 • Novinky, Tuning

Standardní Nissan GT-R je skvělé auto.  Zábavné, sportovní a velice, velice rychlé. Ale i u takhle skvělého auta se najdou místečka jak to ještě vylepšit. Do úprav se pustila tunerská dílna Nismo, která nám dnes představila na autosalonu v Tokiu svůj výsledek snažení. A je skutečně na co se dívat.

Závodní vůz nese označení GT-R RC (Racing Competition) a je vybaven svařovanou ochrannou klecí dle norem FIA, vzduchové odpružení, 120l bezpečnostní nádrží ATL a na celkovém snížení hmotnosti vozu se velkou částí podílely komponenty z lehkých slitin. Na voze najdeme přední splitter, zvětšené otvory nasávání vzduchu, velké zadní přítlačné křídlo a černě lakované 19″ kola z lehkých slitin. Celý automobil je vyveden v kombinaci bílé a černé barvy se závodními nálepkami úpravce.

A protože má výchozí GT-R dost výkonu, tak zde se žádné úpravy nekonaly. Vůz pohání 3,8 litrový šestiválec s výkonem 395kW (530 koní) a 661Nm točivého momentu. Tato odlehčená verze tak zvládne sprint z nuly na 100km/h za 3 vteřiny, což je snížení o dvě desetiny oproti základní verzi a maximální rychlost je přes 311km/h.

Autosalon v Tokiu probíhal od 14. do 16.ledna a je především přehlídnou místních tunerů a automobilek.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz