Nový model Porsche již na autosalonu v L.A.

4. 11. 2011 • Novinky

Automobilka Porsche se nechala slyšet, že pro auto show v Los Angeles plánuje představit dvě novinky. První bude nám všem již dobře známá a pár měsíců odhalená 911 991 se svou sedmistupňovou manuální převodovkou. Druhá novinka je však zahalena rouškou tajemství. Víme o ní jen, že půjde o vůz, jenž se „pochlubí impozantním výkonem, dynamickým vzhledem a bude vyzařovat ryzí radost z jízdy.”

Můžeme tedy s největší pravděpodobností zapomenout na velryby typu Cayenne či Panamera, popřípadě chystané SUV Cajun. Pokud nepůjde o pouhý koncept, mohlo by se jednat o další generace modelů Boxster a Cayman, v úvahu také připadají různé verze nové 911. Jistě by dávalo smysl ve slunném Los Angeles představit nějaký otevřený vůz. Osobně za nejpravděpodobnější považuji představení Boxsteru, ale možností je více. Dlouho se spekuluje o novém coupé ve stylu 928, nebo také nástupce modelu 550 Spyder, případně i supersport na základě konceptu 918 Spyder.

Automobilka ze Zuffenhausenu nenaznačila ani v nejmenším, o co by se mělo jednat, proto můžeme zatím jen odhadovat. Chytřejší budeme za dva týdny, kdy se vůz oficiálně představí.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz