116682068666529330

Nový Renault Mégane oficiálně! [+VIDEO]

7. 9. 2015 • Novinky

Dnes jsme vás informovali o úniku několika oficiálních fotografií nové generace hatchbacku od Renaultu, modelu Mégane. Nyní je tato novinka představena oficiálně, a s tím přichází také oficiální informace.

Nebudeme dlouho chodit okolo horké kaše a hned se pustíme do toho, co Renault o novém Méganu pustil do světa. Uniklé snímky byly verze GT, jenže nyní máme k dispozici oficiální fotky i lidovější verze. Pojďme si ale nového Mégana nejdříve lehce představit.

Například rozvor náprav se natáhl o 28 milimetrů. To bude mít za následek konečně nějaký adekvátní prostor pro zadní pasažéry. Informace přichází také o lehkém náhledu do jízdních vlastností. Nová generace bude posazena o 25 mm níže k silnici než generace předchozí a na druhou stranu byl rozšířen rozchod kol vpředu (o 47 mm) a vzadu (o 39 mm).

Motorová paleta bude čítat několik motorů převzatých, jak jinak, z aktuálních modelů. Benzínové jednotky budou zastoupeny motory 0,9 TCe; 1,2 TCe; dvěma 1,6 TCe, a 1,8 TCe, který by měla dostat nově verze RenaultSport. Výkony budou benzíňáky podávat od 90 do 280 koní a dostanou převážně šestistupňové převodovky. Manuální i EDC (to bude na výběr u motoru 1,2 TCe), motor 1,6 TCe dostane pak sedmistupňové EDC.

Dieselové agregáty budou celkem dva, avšak celkem ve čtyřech stupních. Známá 1,5 dCi (95 koní) s šestistupňovým manuálem a silnější 110 koňová verze taktéž s touto převodovkou.
Poté nastoupí na scénu také nová 1,6 dCi o výkonu 130 koní, taktéž s manuálním šestikvaltem. Vrchol dieselových jednotek pak bude zastupovat nejsilnější 1,6 dCi, kterou známe z nového Espace. Ta dostane výhradně šestistupňové dvouspojkové EDC a bude dosahovat výkonu 160 koní.

Tak či tak, nový Mégane dovrší novou započatou éru Renaultu, plnou výborných technologií, techniky, designu i jízdních vlastností.

Verze kombi se mimochodem představí ještě do konce roku. Více již za 10 dní na IAA ve Frankfurtu.

Prohlédnout si nový Mégane můžete také v přiloženém videu.

YouTube Preview Image .

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/