Nový tuningový balíček pro Audi A7 Sportback

11. 2. 2011 • Novinky, Tuning

Nejnovější zástupce automobilky Audi ve vyšší střední třídě, model A7 Sportback, se prodává od loňského podzimu s velmi pozitivními čísly, přesto si ve společnosti Abt řekli, že je třeba zákazníkům nabídnout i vyšší možnosti individualizace. Jednou z možností je jejich sportpaket, který nabízí zvýšení výkonu pro motory 3.0 TDI a 3.0 TFSI.

Úprava začíná vnějším aerodynamickým kitem, který v sobě zahrnuje nový přední spoiler, upravenou masku chladiče, rozšířené boční prahy a nový duální výfukový systém, zakončený čtveřicí koncovek. Na výběr budou také kola z lehkých slitin ve velikostech 19-21 palců a také sportovní podvozek se zvýšenou stabilitou v zatáčkách.

A teď se konečně dostaneme pod kapotu. Abt  zvýšil výkon vznětového šestiválce o objemu 3.0 ve dvou úrovních. V té první se dostal na 207kW (282 koní) a 500Nm točivého momentu a v té druhé dokonce na 310 koní a 610Nm točivého momentu pomocí turbodmychadla vlastní koncepce. U zážehové jednotky se standardním výkonem 221kW se podařilo vymáčknout konečných 302kW (410 koní) pomocí přeprogramování řídící jednotky, zvětšeným sáním a novým výfukovým potrubím.

Ceny úprav se budou pohybovat v závislosti na použitém pohonu od 12.500 eur.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz