getfile2

Obří Tundrou zachránil z hořícího pekla 24 lidí. Automobilka mu dala novou

26. 11. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Jistě jste slyšeli o nedávných požárech v Kalifornii. Jejich rozsah byl ale větší, než by se nám, na druhém konci světa, mohlo zdát. Území zasažené bleskovými plameny je totiž stejně velké jako Belgie a Lucembursko dohromady…

Snad nikdo se proto nemůže divit smutným zprávám, že mezi plameny zůstalo uvězněno několik desítek lidí. Čest jejich památce. Nebýt však jednoho hrdinského příběhu, byly by důsledky požáru ještě tragičtější.

Žáruvzdorné auto? Nikoliv!
Americký zdravotník, Allyn Pierce, totiž nelenil, a namísto toho, aby jako všichni ostatní vzal nohy na ramena a od plamenů ujížděl co nejrychleji, opakovaně se vracel do samotného pekla pro zraněné. Činil tak se svým obrovským pick-upem Toyotou Tundra, který mu jako věrný sluha sloužil i ve chvílích, kdy se už plasty na světlech či nárazníkách začaly tavit a auto se pomalu rozpouštělo.

Tundra však díky obrovskému 5.7litrovému osmiválci tenhle nápor a boj s nedostatkem kyslíku zvládla, a i když se po zářném výkonu netváří zrovna v kondici, zůstalo po ní 24 zachráněných osob, které Pierce vozil do bezpečné nemocnice mimo ohnisko požárů.

Po zásluze odměněn
Už samotná odvaha zdravotníka je obdivuhodná a fotografie plameny ošlehané Tundry okamžitě obletěly celý svět. Toho si všimla také automobilka, která reagovala okamžitě! Hned druhý den se Pierce dozvěděl, že za svůj skutek dostane zbrusu nové a ještě lepší auto, než jaké doposud měl. A tak se také stalo.

Allyn Pierce hned o týden později dostal pick-up Toyota Tundra TRD Pro, tedy novější verzi svého starého bojovníka. Stejně jako mnoho jiných však v plamenech nepřišel Pierce pouze o své auto. Plameny zachvátily i celý jeho dům. Nyní už ale hrdinovi nepomohla jen Toyota, nýbrž celá Amerika. Lidé založili crowfundingovou kampaň a v současnosti vybrali už téměř 40 000 USD, aby si Pierce mohl postavit nový dům.

.

« »