Odhalen koncept Suzuki Swift S

2. 3. 2011 • Novinky

Pro milovníky sportovní jízdy za rozumnou cenu připravila japonská automobilka Suzuki v Ženevě jistě příjemné překvapení. U jejich stánku se totiž představil koncept s názvem Suzuki Swift S-Concept, vyvedený v zářivě žlutém laku, který byl namíchán speciálně pro tuto show.

Motor, který nese technické označení M16A, má zdvihový objem 1,6 litru a je spojen se šesti-stupňovou manuální převodovkou. O výkonu se ale automobilce moc mluvit nechce. Šušká se, že by novinka měla poskytovat 112kW (150 koní) a to by byl nárůst výkonu o celých 20% oproti současné verzi.

Swift S měří na délku 3890mm a je tak o 177mm delší než současné Mini Cooper S. Mini má však rozvor náprav 2436mm. Tady Swift s delšími převisy a hodnotou 2430mm lehce ztrácí.

Atraktivní design podtrhují 18-ti palcová kola z lehkých slitin, nové přední světlomety, sportovní podvozek, který snížil vůz o 35mm a bodykit, který zahrnuje nový přední nárazník s integrovanými mlhovkami, nástavce prahů a zadní nárazník s dvojicí koncovek výfuku. Jen to přítlačné křídlo mohlo být o maličko menší.

I na interiéru si návrháři pohráli. Nejzajímavější jsou zcela jistě černo-žluté kožené sportovní sedačky Recaro. Sportovní šmrnc dále interiéru dodává sportovní volant a čalounění s motivem uhlíkových vláken.

O zahájení prodeje sportovní verze malého hatchbacku, který se vyrábí v Maďarsku, se na autosalonu zatím nemluvilo. Podle vzhledu automobilu, který by mohl jít do výroby klidně zítra, se však dá předpokládat, že by se mohl objevit na trhu již příští rok.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz