Odhalen Mercedes-Benz C63 AMG Coupe

20. 3. 2011 • Novinky, Tuning

Kladivo na BMW M3 je tady! Neboť automobilka Mercedes-Benz právě oficiálně představila, měsíc před světovou premiérou v New Yorku,  jeho největšího konkurenta- model C63 AMG Coupe, se kterým se budeme moci setkávat na silnicích od letošního léta.

Stejně jako C63 AMG sedan a kombi, má i coupé známý 6,2litrový osmiválec s výkonem 336kW (451 koní) a 600Nm točivého momentu. V8 je propojena se sedmi-stupňovou samočinnou převodovkou SPEEDSHIFT MCT a vůz tak dokáže zasprintovat z nuly na 100km/h za 4,5 vteřiny, tedy stejně jako sedan. A stejně jako ostatní karosářské verze, tak i coupé má elektronicky omezenou maximální rychlost na obligátních 250km/h. A jak je na tom spotřeba? Při klidném stylu jízdy činí rovných 12l/100km. Jenže kdo by v tomto voze jezdil klidně?

Pro náruživé hledače výkonu připravila automobilka volitelný paket AMG performance, který zvýší výkon o dalších 30 koní a sníží čas potřebný ke zdolání 100km/h o jednu desetinu vteřiny.

Vůz se začne objevovat na evropském trhu v červenci letošního roku a první zákazníci se mohou těšit na exkluzivní „Edition 1“, jež nabídne patřičně exkluzivní vybavení. Vůz bude obsahovat AMG sportovní kožené sedadla s kontrastními švy, kožené čalounění výplně dveří a loketní opěrkě. Dalším prvkem výbavy bude sportovní volant obšitý kůží nappa a v dolní části kůží designo porceilan. O prvcích komfortní výbavy snad ani netřeba hovořit. Vůz bude obsahovat vše myslitelné. Od čtyř-zónové klimatizace, adaptivního tempomatu, po DVD satelitní navigaci. Nebude to však jenom interiér co bude přitahovat pozornost.

Na vnější straně vozidla vidíme jedinečné pěti-paprskové kola z lehkých slitin v matně černé barvě. Přední část vozu se nijak neliší od klasického sedanu. Nabídne nový sportovní nárazník se zvětšenými otvory sání vzduchu a LED diodami pro denní svícení.  To zadní část působí ještě více sportovnější. Zadní difuzor doplňuje čtveřice koncovek duálního výfukového systému. A za pozornost také stojí bílá metalíza JAS diamant.

Ceny v Německu budou začínat na částce 72.590 euro včetně daně (1.770.000 korun). Verze Edition 1 bude dražší o 4.800 euro a paket AMG performance bude stát dalších 7.116 euro.

Nové coupé se na americký trh dostane až na podzim s cenami, které automobilka zveřejní na autosalonu v New Yorku.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz