Oficiální odhalení VW Beetlu!

18. 4. 2011 • Novinky, Videa

A je to tady! Německá automobilka Volkswagen zveřejnila první oficiální snímky, informace a videa o nové generaci stylového modelu Beetle. V pořadí již třetí generace si stále zachovává styl a originalitu původní verze, jež však vůbec nebyla vyráběna kvůli stylu. A oproti minulé generaci přišel vůz o slovíčko „New“ v názvu.

Oficiální debut, kde se představí vůz odborné i laické veřejnosti je naplánován na výstavu v Šanghaji. Tento týden si ho budou moci prohlédnout také návštěvníci na Mezinárodním autosalonu v New Yorku. Tolik k představení. Teď se na Beetle podíváme podrobněji.

YouTube Preview Image

Po stránce designu se nový Beetle liší od minulé generace nižší protáhlou střechou a propracovanou zádí. Vůz tak nyní více připomíná klasický hatchback. Oproti minulé generaci působí vůz také mnohem dospělejším dojmem a jistě má potenciál stát se automobilem určeným i na jiné věci než pouze na nákupy. V kombinaci s atraktivním lakem a velkými koly vypadá vůz také svalnatě a tomu bude jistě napomáhat i motorová paleta s výkony od 105 do 200 koní.

YouTube Preview Image

Na pomyslném základu nabídky bude stát přeplňovaný čtyřválec 1,2 TSI s výkonem 77kW (105 koní). Po něm bude následovat čtrnáctistovka o výkonu 118kW (160 koní) a vrcholem benzinové nabídky bude dvoulitr s maximální hodnotou výkonu rovných 200koní (147kW).

Ochuzeni nebudou ani příznivci nafty. Ti dostanou na výběr z objemů 1,6 a 2,0 s výkony 77kW (105 koní), respektive 103kW (140koní). Všechny motory bude možno kombinovat s dvouspojkovou převodovkou DSG. Tu bude možno doplnit také elektronickou náhradou samosvorného diferenciálu XDS, který známe z Fábie RS.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz