Premiéra faceliftu Fordu Taurus!

20. 4. 2011 • Novinky, Videa

Příjemným překvapením u stánku zastoupení automobilky Ford na Mezinárodním autosalonu v New Yorku byl facelift atraktivního sedanu Taurus. Ten se odborné a laické veřejnosti představil i ve sportovní verzi SHO.

Jak facelift dopadl, si můžete prohlédnout v obsáhlé videogalerii, kterou doplňují oficiální fotografie. My pouze doplníme, že i samotná automobilka přiznává inspiraci modelem Audi A6 ke které by se měl Taurus přiblížit.

YouTube Preview Image

Taurus se v modelovém roce 2013 změnil především zepředu. Obsahuje novou agresivnější masku chladiče, novou kapotu a přední světlomety, jež mají lehce pozměněný tvar a jsou doplněný pásem LED diod ve spodní části nárazníku. To na zadní části vozu byste hledali změny marně. Změnila se pouze optika zadních světlometů a ve verzi SHO přibyl zadní spoiler a nová exkluzivní 19“ kola z lehkých slitin.

I uvnitř jsou změny spíše kosmetické. Automobilka se vydala směrem zlepšení použitých materiálů a tak je kabina vybavena měkčenými pasty, lepším čalouněním a také ergonomičtějším ovládáním palubního systému. Novinka také nově obsahuje vyhřívaný volant, přední sedadla s masážní funkcí, či bezklíčové zapalování.

YouTube Preview Image

YouTube Preview Image

A co se skrývá pod kapotou? Začneme základním šestiválcem o objemu 3,5litru, jež produkuje maximální výkon 216kW (290 koní) a 345Nm točivého momentu. Pokud jste však fanoušci ekonomické jízdy s nízkými náklady, tak Vás jistě potěší novinka, kterou bude automobilka Ford montovat do modelu již od letošního roku. Jedná se o dvoulitrový čtyřválec EcoBoost s výkonem 177kW (237 koní) a 339Nm točivého momentu. Kombinovaná spotřeba se bude pohybovat okolo 7,5l/100km.

Sportovní verze SHO, která nabízí zvětšené sání a sportovní výfukový systém je vybavena 3,5litrovým šestiválcem EcoBoost s výkonem 272kW (365 koní) a 474Nm točivého momentu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz