BMW X6

Příští generace BMW X6 bude delší s agresivnějším designem

12. 4. 2013 • Novinky

Podle aktuálních informací to vypadá, že příští generace modelu X6 bude delší a s mnohem agresivnějším designem exteriéru.

Stát bude na základech třetí generace BMW X5 a díky prodlouženému rozvoru přinese více místa na nohy pro pasažéry vzadu. Vzhled by mohl být podobný chystanému modelu X4, který bude jeho v podstatě zmenšenou verzí. BMW se bude dle slov designérů snažit více rozlišit vzhled svých SUV od tradičnějších modelů značky. Pod kapotu dostane řadové benzínové i naftové šestiválce, benzínové V8 i hybridní elektricko.benzínový pohon. Ten přijde na trh v roce 2015, tedy rok po uvedení nové X6.

Oficiální premiéra by se měla odehrát na autosalou v Moskvě příští rok, na trh se poté dostane ve třetím čtvrtletí. Rusko je jako místo pro představení veřejnosti ideální zemí. Sem totiž směřuje velké procento velkých SUV od BMW a majetná tamnější klientela většinou nešetří na výbavě ani pohonných jednotkách. Dalším velkým trhem je Čína a země arabského poloostrova, kde se prodávají v podstatě jenom velkoobjemové benzínové motory.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz