2020-bmw-m3-g80-photoshop

Prosby vyslyšeny. Nové BMW M3 bude s manuálem a jako zadokolka

13. 11. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Zatímco BMW nás v posledních dnech neustále krmí čarokrásným modelem M340i xDrive, za líbivou oponou se dějí daleko důležitější věci. Díky blízkému zdroji serveru bmwblog.com totiž nyní na povrch prosákly nové informace ohledně nastupujícího BMW M3 G80. A bude to tedy jízda!

Nové auto by totiž podle všeho mělo do výroby vejít hned ve dvou verzích. S pohonem M xDrive a pak zároveň také jako puristická zadokolka, kterou drtivá většina příznivců aktuálních BMW M miluje a chce. Server se sice odvolává na neoficiálnost informace a připouští, že by mohla existovat pouze jedna verze, a sice s pohonem všech kol, všechny okolnosti ale zatím svědčí o opaku.

Driftuje už teď
Danému tvrzení ostatně nahrává i fakt, že se BMW M3 G80 při testování na Nordschleife objevuje buď s identickou sadou litých kol, kdy při jízdě působí méně rozevlátě, anebo s nejednotnou sadou, s níž ze zatáček vyjíždí daleko více přes zadní kola. Přičemž jde pokaždé o odlišné prototypy.

A pak máme ještě jednu dobrou zprávu. Verze s pohonem všech kol dostane zcela jistě osmi stupňovou převodovku ZF, to už je potvrzeno. Zákazníci nového BMW M3 s pohonem zadních kol však budou mít s nejvyšší pravděpodobností na výběr. Buď si zvolí automat, anebo šestistupňovou manuální převodovku. A ta už přijít neměla! Zdá se tedy, že BMW M skutečně vyslyšelo prosby svých zákazníku a přiveze nám další krvežíznivou bestii s manuálem.

Možná i 500 koní
Pod kapotou novinky se usídlí značně přiostřená jednotka S58, která vychází z motoru B58 (takové srdce má M340i xDrive). Odhadovaný výkon pak bude dosahovat od 450 do 500 koňských sil, čímž by se mohlo snadno stát, že M3 bude větším „eMkům“ povážlivě šlapat na paty! Tak snad se všechny předpoklady vyplní. O taková auta totiž vážně stojíme.

.

« »

MENU