První fotografie C-Class Coupe

7. 1. 2011 • Novinky

Je to snad již tradice a snad v tom mají prsty i samotné automobilky ale vždy před velkou premiérou dlouho očekávaného vozu, na internet proniknou oficiální fotografie. Nejinak se tomu stalo dnes, u modelu Mercedes-Benz C-Class Coupe, který se začne prodávat v roce 2012 a svojí premiéru si odbude na jarním autosalonu v Ženevě.

Z fotografií zjistíme, že přední maska je totožná s faceliftovým sedanem a combi a od A-sloupku se jedná o úplně jiný vůz. Celkově lze říci, že Coupe má elegantní a sportovní střih s vysoko položenou hranou víka zavazadlového prostoru. Bohužel si Mercedes nevzal příklad z Coupe modelu E-Class a linii skel narušuje masivní B-sloupek.

I interiér zůstal prakticky nezměněn. Pouze na zadních sedadlech již není místo pro 3 osoby ale pouze pro dvě. A vzhledem ke svažující se střeše, tam bude místo pouze pro osoby menšího vzrůstu.

Co se týče motorů, tak zde jistě nalezneme kompletní škálu vznětových i zážehovým motorů s vrcholným provedením 5,5 litrového V8 twin-tubra o výkonu 420kW (571 koní) a 900Nm točivého momentu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz