Range Rover 5.0i V8 Supercharged v úpravě Hamann

28. 11. 2011 • Novinky, Tuning

Po čem touží majetní šejkové ze Spojených arabských emirátů, drsní rapeři z předměstí Los Angeles a drogoví dealeři z Bronxu? S největší pravděpodobností to není nic menšího než obří SUV Range Rover 5.0i V8 Supercharged, který k jejich radosti prošel úpravou u německé společnosti Hamann.

To sem se ale nechal trošku unést. Po silném a velkém SUV jistě netouží pouze kriminální živel a pohádkově bohatí princové z Blízkého východu. Ostatně by to byla také velké škoda, Range Rover totiž dostal atraktivní sadu plastů zlepšující aerodynamické schopnosti vozu. Bohužel si myslím, že nový přední spoiler s integrovanými LED diodami pro denní svícení, boční prahy, zadní nárazník a ani střešní spoiler neudělají z této hranaté krabice agilní sporťáček.

Tomu by ani neodpovídal monstrózní výkon, který dokáže pětilitrový osmiválec vyprodukovat. Přesněji řečeno se jedná o porci 530 koňských sil (390 kW) a 660 Nm točivého momentu. O zvuk se stará nový sportovní výfukový systém se čtveřicí koncovek výfuku o průměru 90mm. Na přání je také varianta se dvěma koncovkami o průměrů 120mm.

Nebyl by to ovšem pořádný tuning bez pořádných kol. V tomto případě je vůz vybaven koly z lehkých slitin o velikosti 10,5×23 palců, na které jsou obuty pneumatiky o rozměrech 315/25R23. Lehkých materiálů si budoucí majitelé užijí také v interiéru. Konkrétně se jedná o hliník, který tvoří dekorační prvek palubní desky.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz