Range Rover Sport SVR 1150329972191472343

Range Rover Sport SVR zvládl Nürburgring za 8:14

30. 7. 2014 • Novinky

Nürburgring Nordschleife nemusíme snad nikomu představovat. S přezdívkou zelené peklo si za léta závodění vysloužilo legendární pověst a bezpočtu řidičů a závodníků zajistilo nezapomenutelné zážitky. V poslední době se stalo standardem pro automobilky testovat své nové modely právě zde a časy nutné k jeho projetí jsou jakýmsi měřítkem schopností toho kterého auta. A zkouší se zde i vozy, do kterých by to mnozí neřekli.

Nedávno se tak zde proháněl například i Range Rover Sport s přídomkem SVR, který má na trh přijít v roce 2015. Pod kapotou má kompresorem přeplňovaný benzínový pětilitrový osmiválec o výkonu 550 koní (408 kW). Celý okruh zvládl za 8 minut a 14 vteřin, což z něj činí nejrychlejší sériové SUV planety. Nutno ještě dodat, že celý počin se uskutečnil se sériově naladěným vozem a řídil jej jeden z testovacích jezdců automobilky.

Range Rover SVR je novým počinem nedávno založené společnosti Special Operations Division spadající přímo pod koncern Jaguar Land Rover. Oproti normálnímu Range Roveru Sport se liší agresivnějším vzhedem podpořeným například zadním difuzorem, většími vstupy sání neb jinou mřížkou chladiče. Kromě výkonnějšího motoru zde pak máme také silnější brzdy, větší litá kola a sportovní výfuk se čtveřicí koncovek. Oficiální čísla zatím neznáme, očekává se ale, že akceleraci na 100 km/h zvládne pod pět sekund, což na auto těžké zhruba 2,3 tuny není vůbec špatné.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/