Rolls-Royce na elektřinu? Proč ne!

20. 2. 2011 • Novinky, Videa

Na blížícím se autosalonu v Ženevě bude letos opravdu nabito. A svoje nové želízko v ohni představí i tradiční britská automobilka Rolls-Royce. Nepůjde o žádnou prodlouženou verzi Phantomu nebo kabriolet ale o koncept 102EX, který bude poháněn elektřinou a alternativně tak nahradí 6,75litrový dvanáctiválec, který dnes tyto luxusní limuzíny pohání.

YouTube Preview Image

Ovšem zda se vůz dostane do výroby je ve hvězdách. Na autosalonu bude pouze plnit roli pokusného králíka, na kterém automobilka uvidí zpětnou vazbu zákazníků, kteří sou zcela jistě konzervativní a jen tak něco nového jim není po chuti. Vůz také vyrazí na turné po celé Evropě, Severní Americe a především na Blízký východ a do Asie, kde je největší odbyt vozů Rolls-Royce.

„S tímto vozem začneme průzkum, díky kterému se dozvíme, zda je alternativní pohon tou správnou cestou kupředu. Zda ho zákazníci dokážou přijmout v blízké budoucnosti. Automobilka chce nabídnout výkon srovnatelný s benzinovými agregáty, ovšem s mnohem nižšími provozními náklady a posunout technologie směrem kupředu.“

Bohužel o technických specifikacích nepadlo žádné slovo, ovšem ženevský autosalon už klepe na dveře. Své brány otevře 1.března.

.

« »