IMG_7638

Rozhovor s motoristickou fanynkou – Nikola

16. 10. 2015 • Holky, Novinky, Ostatní, Zajímavosti

Rozhodli jsme se, že pro Vás začneme připravovat rozhovory, ve kterých se vyjádříte Vy sami. Odpovíte na otázky a můžete cokoliv vzkázat motoristickému světu, například co Vám na dnešním automobilismu nejvíce vadí, co se naopak mění k lepšímu a co Vás za celý život nejvíce uchvátilo.

Prvně bych tě poprosil, abys nám prozradila něco o sobě, kolik ti je let, jak dlouho vlastníš řidičský průkaz, popřípadě, co děláš za práci?

Ahoj, jsem milovnice aut, mé jméno je Mikešová Nikola. Je mi teprve 19 let, ale řídím od svého mokrého řidičského průkazu. Je pravda, že jsem občas řídila ještě, když jsem neměla řidičák, ale nikdy tam, kde by mě mohli chytnout, to bych byla nešťastná. Momentalně jsem po úrazu, práci nemám, teprve hledám, ale dlouho pracovat ještě nebudu díky nehodě, co se mi stala. Těším se na den, kdy se uzdravím a budu moct sednout zase za volant a užívat si tu pohodovou jízdu, teda, občas i divokou. :-) Něco o mně. Miluji auta, je to moje životní záležitost. Pro své auto žiji a vždy pro něj žít budu, nikdy mě nic nezradí, abych přestala jezdit nebo se mi přestaly líbit. Dále k tomu patří dobrá hudba, jsem blázen do hlasité muziky, takže v mém autě nesmí chybět pořádná repro soustava. Focení: další můj koníček, fotím všechno, ale samozřejmě nejraději auta, která si to zaslouží. Za zmínku ještě stojí to, že jsem součástí facebookové stránky Kola dělají auto.

11896447_829806970468692_8684297201098676394_o

Jak ses stala fanouškem automobilů? Má to na svědomí rodina, kamarádi nebo ty sama?

Úplně jednoduše, babička mi neustále kupovala panenky, ale tem já trhala ručičky, nožičky a všechno, co se z ní dalo sundat. Našla jsem si autíčka na hraní, chtěla jsem i autíčko na ovládání a časem se mi to splnilo. S maminkou jsem vždy koukala v televizi na autosalon a soused, jako auto elektrikář měl neustále auta před barákem, tak jsem se chodila koukat a když sem chtěla, svezl mě. Už jako malá si mě maminka brala na klín, abych mohla řídit a pak mi řekla: ,,Ty budeš dobrá řidička po mamince, máš to v sobě.” Dědeček mě bral na výlety a každou cestu jsme se učili dopravní značky, které jsem se později v mých 18 letech nemusela učit. Jsem ráda, ze jsem si hrála s autíčkama. :-)

Jak dlouho už se o auta zajímáš a co tě na nich nejvíce fascinuje?

Zajimam se o ně už odmalička. Ale pořádně až ve 13-14 letech, kdy jsem začala jezdit na srazy a koukat po autech. Co mě na autech fascinuje? Když to vezmeme z venku, tak miluji jejich vzhled, jak nevinně se na mě dívají a říkají: ,,Pojď, projedeme se.” Miluji, když si auto pohladím a cítím z něho tu auru, zbožňuji, když si sednu za volant, držím ho a soustředím se jen na dráhu přede mnou, pak jen sešlápnu plyn a ten úžasný pocit, jak motor běží a auto se dere vpřed. Nejkrásnější požitek, co mi kdo může dopřát.

IMG_7631

O jakém autě aktuálně sníš, a na které si nedala dopustit jako malá?

Ono jich je víc, ale to jsou spíše ty luxusnější auta, na která já nemám, například Nissan GT-R, Volkswagen Golf R32, Mustang 2013/2015, Challenger novější a tak. :-) 
Mně by stačil zatím Volkswagen Golf 3, 1.9, pětidveřový, bez hniloby a byla bych šťastný člověk.
Nedala jsem dopustit na Kitta (1982), Pontiac Trans Am z Knight Ridera. :-) Byl to prostě seriál, který jsem milovala. Bohuzel jsem hračičky střídala, takže jsem milovala auto ze seriálu. :-)

Máš nějaký specifický typ aut, která jsou tvá oblíbená?

Nemám daný specifický typ aut, ale libí se mi auta od značky Volkswagen, BMW, Škoda, Mercedes a Audi. Ale každá značka má něco do sebe. Preferuji supersport, ale nějaké SUV nejsou k zahození.

Oblíbený motoristický sport?

CarWars, Automotosprint ČR, Crown of Insane, Grand Prix… Fakt nevím.

Nejošklivější auto, jaké kdy sjelo z výrobní linky?

Fiat Multipla. :-)

IMG_7627

Naopak nejkrásnější auto, které kdy spatřilo světlo světa?

Ty jo, těch je. :-)
Tak třeba Audi S8 2015.

Vlastníš sama nějaké vozidlo? Pokud ne, jaké je v plánu?

Bohužel nevlastním, ale měla jsem svou krásnou polovičku Volkswagen Golf III 1.6 AEE 55kW, třídveřák. :P Buď bych chtěla to samé, ale odrazuje mě to, že všichni Golfíci třetí generace trpí na hnilobu kastle a prahů. Napadlo mě víc aut, třeba Honda Civic 6g, BMW e46, Volkswagen Bora, Audi A6 nebo Seat Leon. Je toho moc. :))))

V čem nejzajímavějším ses zatím svezla? Můžeš nám to popsat?

Ferrari Italia – Super narozeninovy zážitek, moje první jízda za volantem byla právě s ním.
Maserati Gran Turismo – Další skvělý zážitek, jeho zvuk byla slast pro mé uši.
Dodge Ram 3500 – Nádherné auto, fajn jizda – klidná a pohodlná. :-)

Máš nějakou oblíbenou silnici, na kterou jedeš pokaždé, když je možnost a můžeš se odreagovat?

Neměla jsem oblíbenou silnici, ale na odreagování jsem jezdila kamkoliv na hezká místa, kam si zajedu autem a budu v klidu sedět a poslouchat muziku.

Tvoje nejvyšší dosažená rychlost?

280km/h.

kkkk

Co si myslíš o dnešní době? Snižování objemů, přibývání turbo-dmychadel apod.?

U obyčejných aut to neřeším, ale u překoňovaných bestií se mi to líbí. Ale nesmí se to přehánět a je to jen pro ty, co s tím umí jezdit a mají na to peníze. Frajeřinka to je, ale k některým autům to třeba vůbec nesedí. Je pravda, že takové auto bych chtěla někdy vlastnit, je to můj menší sen.

Chtěla bys na závěr vzkázat něco ostatním motoristickým fanouškům?

Samozřejmě. Jsem ráda za to, že mě maminka odmalička učila si hrát s autama. Věřím tomu, že časem budu patřit mezi ty, co vyhrávají poháry za své vlastní krásné auto. Ráda jsem tento dotazník vyplňovala, protože je to konečně o něčem, co mě zajímá. Tak přeji všem hodně nalétaných kilometrů bez nehod. Brzo mě uvidíte sedět opět v sedle rychlých koňů. :-)

Děkujeme za tvůj čas a přejeme, ať se všechny sny ohledně aut vyplní.

Pokud máte zájem podělit se o své názory a postřehy, napište nám na facebookovou stránku nebo na mail vaclavek@autojournal.cz

 

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz