117129784386948231

Škoda Octavia facelift – Jak bude vypadat?

19. 9. 2015 • Novinky

Na povrch začínají pomalu vylézat informace o nové Škodě Octavii ve faceliftované verzi. Že bude velmi těžké novou Octavii omladit nám bylo jasné již při prvním seznámení s ní, jenže teď je jasné, co s faceliftem tuzemská automobilka zamýšlí.

Ten má přijít pro modelový rok 2017 a než prozradím, o co tu vlastně kráčí, je třeba si ujasnit jednu věc. Použité obrázky jsou pouze ilustrační a jedná se o pouhé rendery nezávislého počítačového designéra!

Ten se však ale inspiroval prvotními informacemi. První zprávy tedy praví, že český liftback prodělá vcelku rapidní změnu. Nejvíce to “odnese” přední část, kdy má údajně dojít na změnu na dvojité světlomety, které budou od sebe odděleny. Samozřejmostí bude denní svícení uvnitř a dojde také na novou masku chladiče, po vzoru nového Superbu.

Vzadu se prý dočkáme světel, které se ještě více přiblíží tvaru C. Malou změnou projdou ale samozřejmě také oba nárazníky a vpředu tvar mlhových světel. V neposlední řadě se také můžeme těšit i na nové designy kol.

Uvnitř se očekávají kvalitnější materiály a nějaké nové technologie, například nový infotainment, asistenční a bezpečnostní systémy a dočkat bychom se mohli také několika nových prvků výbavy.

Faceliftovaná Octavia přijde nejdříve v roce 2017 a vedle CNG a GreenLine verze se dočkáme také plug-in hybridu. Tak to jsme opravdu zvědaví.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz