_3

Tento VW Multivan stojí 1.8 milionu Kč – Po chvíli zkoumání se tomu divit nebudete

16. 6. 2017 • Novinky, Zábava

Tento Volkswagen Multivan 4Motion T5 je na první pohled jako každý jiný. Má jen hezkou modrou metalízu, velmi decentně upravený nárazník, jiný výfuk a litá kola BBS. Jenže potom u inzerátu zahlédnete cenovku téměř 1.8 milionu Kč a zkoumáte dál, proč je ta cena tak vysoká. Uvnitř vypadá taky stejně, ale nakonec při vystupování objevíte obrovské brzdy z Audi RS6. V tu chvíli si říkáte: „K čemu to sakra je?.“ Jenže potom nastartujete a začnou se dít věci…

Pod kapotou se ukrývá přeplňovaný 2.5-litrový pětiválec TFSI, který byl transplantován ze sportovního Audi TT RS. Celou úpravu má na starost tuningová firma MTM, která z tohoto agregátu dokázala vyprodukovat brutální výkon 472 koní a točivý moment 625 Nm. Výsledkem je zrychlení z nuly na stovku za 5.6 sekundy a maximální rychlost dosahující hodnoty 250 km/h. Dokonce ani v zatáčkách to nebude nejhorší dodávka, protože podvozek je zakázkový od Bilstein.

Ve výsledku tak za 1.8 milionu dostanete rodinnou dodávku, která si to dokáže rozdat s opravdu sportovními vozy. Navíc má po deseti letech najeto jen 70 tisíc kilometrů a je ve stavu nového auta.

Inzerát ZDE.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz