tesla-model-x-03

Tesla zastavila výrobu modelu S, chystá se na Model X

23. 7. 2014 • Novinky

V americké továrně Tesly ve Fremontu byla přerušena výroba modelu S. Důvodem je nutná modernizace výrobních linek v hodnotě sto milionů dolarů, která zahrnuje mimo jiného 25 nových montážních robotů. Odstávka začala tento týden v pondělí a potrvá dva týdny, po opětovném náběhu se zvýší výrobní kapacita závodu až na 1000 kusů modelu S týdně. Tohoto objemu má být dosaženo před koncem tohoto roku, Model X pak začne z továrny vyjíždět začátkem roku příštího.

První crossover značky má být dražší než v současnosti vyráběný sedan a standardně vyjede s pohonem všech kol, za příplatek také získáte třetí řadu sedadel. Zachovány také budou  dveře otevírané nahoru z konceptu představeného v roce 2012. A očekáván je veliký zájem kupujících, jenom v první den po premiéře konceptu se v Tesle nahromadilo přes 500 objednávek. Stejně jako u sedanu se i Model X bude dodávat ve výkonnější variantě Performance.

Za dva roky na nás čeká další modelová řada, tentokrát nazvaná Model III. Půjde o nejlevnějšího zástupce v nabídce s cenou pohybující se okolo 35 000 USD. Slibovaný dojezd činí 200 mil (asi 320 km) a díky do té doby značně rozrostlé infrastruktuře nabíječek zdarma půjde o opravdu úsporný vůz pro každodenní provoz.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/