$_3 (14)

Toto Audi RS2 devětkrát objelo zeměkouli – Přesto stojí pořádný balík

27. 10. 2016 • Novinky, Zajímavosti

Těm znalejším určitě Audi RS2 nemusím představovat. Ale pro laiky se u historie tohoto vozu přeci jen zastavíme. Audi začátkem 90. let začalo přemýšlet nad opravdu rychlými, avšak stále praktickými vozy na běžné silnice. Proto dalo hlavy dohromady s Porsche a vznikl první stroj s označením RS. Říká si RS2 Avant a vychází z modelu 80. Je to tedy plnohodnotný předchůdce RS6. Auto se vyrábělo mezi lety 1994 a 1995 a dnes je opravdovou raritou.

Pod kapotou bije pětiválcové srdce o objemu 2.2-litru, které je doplněné o pořádné přeplňování. Na všechna čtyři kola tak přes šestistupňovou manuální převodovku putuje výkon 315 koní a točivý moment 410 Nm. To jsou v kombinaci s nízkou hmotností 1600 kilogramů vražené hodnoty. Zrychlení z nuly na stovku proběhne za pouhé 4.8 sekundy a maximální rychlost je výrazných 262 km/h. Takže ani na dnešní poměry to není žádný lenoch a nechá za sebou spoustu moderních a sportovně laděných aut.

My se teď podíváme na nejvíce ojetý kousek, který je nyní k mání. Na tachometru má natočeno něco přes 380 000 kilometrů, což je v AutoJournal matematice téměř desetkrát objetá zeměkoule. Má výrazně červený lak, je teprve po druhém majiteli a po celou dobu bylo pravidelně servisované. Samotný motor by měl být dle dostupných informací původní a po všech technických stránkách se zdá být celé auto naprosto v pořádku.

Vůz je k dispozici v Polsku a k jeho pořízení potřebujete stále tučných 24 900 euro, to je 672 823 korun.

Inzerát ZDE.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz