bez-nazvu-14-e1472132840493

Toto je 10 nejhorších a nejlepších aut roku podle Jeremyho Clarksona

10. 11. 2017 • Zábava

Jeremy Clarkson sestavil svůj žebříček 10 nejlepších, ale i 10 nejhorších aut, která se mu během letošního roku dostala do rukou. S některými verdikty můžeme souhlasit, jiné jsou zavádějící, ale přesně to je styl Jeremyho Clarksona. Mezi nejlepšími auty tak můžeme najít třeba Opel Zafira či Ford Mustang, naopak mezi nejhoršími je český miláček Škoda Superb nebo třeba Nissan GT-R.

TOP 10 nejlepších aut

1. Alfa Romeo 4C

„Je to hrozné auto. Od dveří jde průvan, z hluku mi krvácí uši, ale stejně jsem ho miloval. Každé dokonale vyladěné auto, vám přijde jako stroj. Jenže 4C se svými chybami a tendencí dělat si co chce, vám přijde jako člověk.”

2. Mazda MX-5 2.0

„Gravitace nevznikla na firemní poradě, stejně jako Spitfire, jenže většina dnešních aut ano. Výsledkem je to, že jsou to stroje na zívání. To ale není případ Mazdy MX-5, ta je lékem na depresi, nemůžete mít špatnou náladu, když ji řídíte.”

3. Opel Zafira 1.6 TDCi

„Nikdy jsem neřídil auto, včetně Rolls-Royce, které by tak dobře odmítalo přenášet neduhy silnice do kabiny. Což Zafiru činí nejkomfortnějším autem světa.”

4. Mercedes-AMG GT S

„Kapota je tak dlouhá, že pokud předek auta někam přijede včas, vy budete mít 20 minut zpoždění. Je tak široký, že když vám přistane vrtulník na střeše, tak si toho ani nevšimnete. Je to moderní muscle car, Mercedes Mustang.”

5. Ford Focus RS

„Po 100 metrech jízdy víte, že to auto je velmi zvláštní. Působí chytřeji, než ostatní, je jako Nissan GT-R.”

6. Ford Mustang GT V8

„Je to klasický muscle car. Mašina, která chce s kouřem od gum projíždět každou zatáčku.”

7. Volvo XC90 D5 AWD

„XC90 je tak dobrá, že bude ideální pro všechny, kteří říkají, že vozy od Land Roveru jsou nepoužitelné.”

8. BMW M2

„Miloval jsem minulou generaci M3, tu s motorem V8, mám rád M6 Gran Coupé a původní M5, která sice vypadala jako krabice, ale jezdila jako vesmírná loď. To byla moje nejoblíbenější auta od M až doteď.”

9. Ferrari 488 GTB

„Ferrari 488 GTB není nástroj na nějakou práci, ani jako příjemná rukavice, připadá vám jako prodloužení vás samotných. Z Ferrari se občas nedobrovolně rozklepu. Toto auto je tak dobré, že posouvá Ferrari zpět na vrchol. To auto je dokonalé..”

10. Lamborghini Aventador

„Je jako velký a zlý pes, co tahá za vodítko. Nemá tak dobré brzdy jako Ferrari, a že jste překročili jeho limity poznáte, až budete ve stromě. I tak je to ale úchvatná věc, které odpustíte úplně vše. Když bych si měl vybrat nějaký supersport, byl by to tento.”

TOP 10 nejhorších aut

1. Opel Astra 1.6 Turbo

„Je červený, přeplňovaný a fajn pro někoho, kdo chce čtyři kola a místo k sezení. A to je vše, došla mi slova.”

2. Infiniti Q30 2.2d

„2.2-litrový diesel umí jezdit za slušnou spotřebo, což je fajn. Jenže je hlučný jako studený motor vodního člunu. Naftu nepřetváří na výkon, ale na hluk. Pokaždé, když jsem předjížděl karavan, musel jsem se zpět zařadit, protože jsem ho prostě neměl dostatek.”

3. Škoda Superb Combi 2.0 TDI

„Ujel jsem 320 kilometrů po dálnici a bylo to nekonečné procesí aut typu Škoda Superb. Všechna trpí stejným problémem, jsou průměrná. Superb má duši jako lednička, je to auto, co se kupuje na metry. Nikdy z něho nejste naštvaní, ale ani potěšení, což není dobře.”

4. Zenos E10 S

„Nemá dveře, okna, rádio ani střechu. Znám lépe vybavené tužky. Je pekelně rychlý, ale jen na okruhu, na silnici je to teror.”

5. Renault Kadjar 1.5 dCi 130

„Nikdo nestráví čas v konfigurátoru, aby zjišťoval, jak bude vypadat v jiné barvě, nebo aby zjistil, jak mu sluší větší kola. Nikdy nebude v rychle a zběsile a nikdy nebude na plakátě malých kluků nad postelí. Je to mezník na cestě do zapomnění.”

6. BMW X1 xDrive 25d

„Výborný dvoulitrový diesel se nezdá být rychlý. Z místa odjíždí tak nadšeně, jako když vstával jeho designér z postele a u toho brečel a říkal: Vážně musím? Sečteno a podtrženo: BMW X1 není špatné auto, být to Kia nebo Hyundai, řekl bych, že je hezké. Jenže ostatní BMW umí být tak dobrá, že prostě očekáváte něco lepšího.”

7. Seat Leon X-Perience 2.0 TDI

„To auto je plýtvání oceli, skla a plastů. Jízda na dvojku otřásá celým autem, lidé si na vás budou ukazovat a smát se, vy si budete připadat hloupě. Jsem rád, že jsem si ho půjčil a potvrdil si, že auta této značky jsou ztrátou času.”

8. Nissan GT-R Track Edition

„To auto nemá žádné pro, vůbec. Po každém přejetí kanálu zažijete pád letadla. Ucítíte, jak konec vaší páteří mlátí uvnitř lebky. Běžné GT-R je pětihvězdičkové auto, ale to s okruhovým paketem nedostává hvězdičku žádnou. Názorná ukázka toho, jak se stát z hvězdy nulou.”

9. Volkswagen Scirocco 2.0 TDI

„Motor potřebuje při rozjezdu moc otáček, chcípá, nemá žádný zátah a auto nevypadá jak má. Celý týden mi připomínal, jak moc jsem si přál Golf GTI.”

10. Hyundai i800

„Je horší než parazit, který leze dětem do očí. Raději bych natíral záda Jamese Maye opalovacím krémem než znova řídil toto auto.”

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz