2015-Volkswagen-Polo-GTI-gearbox

Volkswagen ruší vývoj 10-stupňového DSG!

20. 9. 2015 • Novinky

Německý Volkswagen se ve Frankfurtu rozpovídal o chystané 10-stupňové převodovce, o které jsme vás informovali již někdy před dvěma lety. Nyní ale oficiálně VW oznamuje konec vývoje této dvouspojkové převodovky a světu se jistě naskýtá otázka… Proč?

Je to zcela jednoduché. Vývoj takové převodovky je prostě moc drahý a technicky náročný. A to až tak moc, že od něj VW upouští a své priority hodlá soustředit na jiná místa, než je prvenství představení první převodovky o počtu deseti rychlostních stupňů.

DSG ale samozřejmě ještě nějaký ten vývoja evoluce čeká (která již dokonce probíhá), ovšem bude mít méně převodových stupňů.

Teď jsme tedy zvědaví, kdo skutečně s 10-stupňovým automatem přijde jako první. Další impuls přišel již před nějakou dobou z koncernu GM a také od Hyundaie. Od Korejců jsme však od té doby nic dalšího neslyšeli, takže sázíme na americké GM.

Ohledně VW, je to škoda. Když si představíme více než 2 roky vývoje a utopených peněz, které mohly padnout například na vývoj nějakého lehkého RWD roadsteru, jsme z toho opravdu smutní.

 

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz