Výroba vozů Mercury ukončena

6. 1. 2011 • Novinky

V záplavě automobilových novinek, Vám dnes přinášíme smutnou zprávu. Po 73 letech výroby automobilka Mercury ukončila svojí existenci.

Zatímco likvidace značky samotné, patřící do koncernu Ford byla oznámena již vloni v červnu, výroba posledních kusů probíhala kvůli průtahům s dodávkami některých dílů až do tohoto týdne. Poslední model, Grand Marquis, sjel 4.ledna 2011 z montážní linky ve městě St. Thomas v Ontáriu. Bohužel stejně jako například poslednímu Pontiacu se vozu nedostane žádné slávy. Nebude stát nikde v muzeu a nebude vzpomínkou na staré dobré časy prosperity. Automobil si objednala nejmenovaná soukromá společnost.

Grand Marquis svým designem oslovoval především starší klientelu. Vyráběl se od roku 1983 celkem ve třech generacích a završil tak éru velkých a těžkých osmiválcových sedanů s motorem vepředu a pohonem zadních kol.

Celkem značka vyrobila během svého působení především na domácím trhu více než 21 miliónů vozidel. Mezi nejznámější patří jistě typy Cougar nebo Marauder.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz