Standaufnahme

Ženeva: Je Audi TT Quattro Sport Concept příští TT-RS

5. 3. 2014 • Novinky

Nejen standardní verzi nové generace TT a TTS přivezlo Audi do Ženevy. Vedle svých obyčejnějších bráchů je zde také naposilovaná vize Audi TT Quattro Sport. Koncept má předvést, co vše lze postavit na základu TT a také je možnou předzvěstí nové vrcholné verze TT-RS.

Nejzajímavější na konceptu je bezesporu jeho pohonná jednotka. Zcela přepracovaný dvoulitr TFSI podává neskutečný výkon 420 koní, čímž posouvá rekord litrového výkonu v kategorii na 210 koní na litr. Podobně fascinující je i hodnota točivého momentu čítající 450 Nm již při 2400 otáčkách. Omezovač motoru se posunul až na 7200 otáček za minutu. Všechna kola jsou poháněna přes šestistupňový automat S-tronic a koncept by tak měl zrychlovat z nuly na sto za 3,7 sekundy.

Karoserie konceptu je rozšířená o 30 milimetrů, má jinou přední mříž chladiče a sníženou světlou výšku. Celková hmotnost činí slušných 1344 kg, rozdělených na zadní a přední nápravu v poměru 54/46. Na dvacetipalcových litých kolech jsou obuty semi-slicky a z interiéru zmizelo několik luxusních prvků, nahrazených sportovními alcantarovými sedačkami.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz