d70c320f-alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-gold-5

Zhmotněná vášeň. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ve zlaté barvě

22. 5. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Historická rally Mille Miglia je nejen v Itálii každoročním popraskem. Na klikatých silničkách se představují ty nejexkluzivnější historické vozy planety doslova v plné polní a každý rok zde několik takových klenotů bohužel utrpí i zranění z boje.

Není proto divu, že tato akce láká také automobilky k tomu, aby se zde prezentovaly. A automobilce Alfa Romeo se to letos výrazně povedlo! Strhla doslova oči všech kolemjdoucích.

Oslnivě krásný model střední třídy Giulia už není nejnovější. Ve zlaté barvě jsme ji ale ještě nikdy neviděli a nutno přiznat, že z ní nejdou spustit oči. Italové samozřejmě vzali to nejlepší, co bylo. Takže se díváme na model Quadrifoglio Verde s bez nadsázky šestiválcovým motorem Ferrari. Maximální výkon 510 koní doplňuje hned 600 N.m točivého momentu a neskutečně vášnivý zvukový projev.

A proč zlatá?

Alfa Romeo chtěla touto barvou odkázat na historické modely ze 60. a 70.let minulého století, neboť právě veteránům akce Mille Miglia patří. V dějišti akce se navíc okamžitě objevily spekulace, že Giulia vypadá tak dobře, že je by ji automobilka měla začít nabízet rovněž v rámci exkluzivního programu. Ovšem zda je tato informace pravdivá, si budeme muset ještě nějaký čas počkat. My, ačkoliv máme nejraději vozy Alfa Romeo v červené, bychom si toto umělecké dílo vážně přáli vídat častěji. Tají se z něj dech!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY