5

10 aut, do kterých investovat (1. část)

8. 2. 2015 • Historie, Novinky, Zajímavosti

Vytvořili jsme pro Vás žebříček deseti aut, kvůli kterým vyberete všechny své úspory, půjčíte si a dokonce vykradete banku. Proč? Protože v příštích letech na nich pohádkově zbohatnete! Jedná se o třídílný seriál článků, dnes si ukážeme první tři favority, přejeme hezké čtení.

BMW M3 E30 (1 000 000 Kč plus)

Dalo by se mu říkat stroj na radost, M3 E30 byla, je a bude jedno z nejzábavnějších BMW. Vpředu uložený řadový čtyřválec, objem 2.3 litru, atmosférické plnění, výkon 200 koní, točivý moment 240 Nm, všechna síla na zadní nápravě, hmotnost excelentních 1 165 kg a hlavně žádná otravná elektronika! Jen řidič a stroj, který tvrdě potrestá i malou chybičku. Každý motoristický fanoušek touží jednou usednout za jeho volant.

Aktuálně pěkný kousek neseženete pod jeden milion korun, pokud chcete pěkné auto s nízkým nájezdem a slušnou historií, musíte si ještě hodně připlatit. Jestliže ho koupíte, nebudete litovat jedinou minutu, pokaždé, když usednete za jeho volant, budete se usmívat jako malý kluk, který dostal svou první pusu od vysněné dívky. Každým rokem jeho hodnota jen poroste, ale stejně ho už nikdy neprodáte, pokud ano, poteče potok slz.

Lancia Delta HF Integrale (500 000 Kč plus)

Dá se charakterizovat jedním slovem, legenda. Integrale různých generací vyhrávalo na rallye tratích po celém světě téměř desetiletí, celkem na vítězném stupni byla 6x, po sobě! V jeho útrobách se skrývá dvoulitrový čtyřválec s přeplňováním, výkon se dle roku výroby pohybuje kolem 200 koní a 300 Nm točivého momentu. Vpředu uložený agregát posílá výkon na všechna čtyři kola a svou rychlostí překvapí i některé moderní, sportovně laděné vozy. Z klidu na 100 km/h zrychlí za 5.7 sekundy a rozjede se až na 220 km/h, slušné na 25 let staré auto, že?

Koupíte jej i pod 500 000 Kč, pokud už chcete alespoň trochu slušný kousek s nízkým nájezdem kilometrů, budete muset skousnout minimální cifru 500 000 Kč a s lepšícím se stavem ještě mnohem výš. Věřte mi, že Delta HF Integrale za to opravdu stojí, při rychlé jízdě Vám poteče adrenalin i ušima a po úspěšně projeté krizovce se budete smát, jako v žádném jiném autě! Tak co, kdy dáme tu banku? :)

Nissan GT-R R34 Skyline (400 000 Kč plus)

Filmová hvězda, kdo ho nezná, jako by neexistoval. Určitě si pamatujete počáteční scénu z filmu Rychle a zběsile 2, kde s ním Brian O‘Conner (Paul Walker) jede nelegální závod proti Toyotě Supra, Hondě S2000 a Mazdě RX-7. Snímek vyhnal popularitu modelu R34 neskutečně vysoko. Bohužel, většina majitelů si brala Rychle a zběsile jako příklad a svoje GT-R upravila, tím pádem větší část z nich auto zničila. Narazit na zachovalý a neupravený kus je téměř nemožné, ale stačí koupit lehce upravené auto a vrátit ho zpět do původního stavu. Originál má výkon 280 koní a točivý moment 391 Nm. Tuto masu výkonu produkuje 2.6 litrový řadový šestiválec. Poháněna jsou všechna čtyři kola a pneumatiky doslova trhají asfalt. Více jak před 15 lety se mu říkalo postrach supersportů a své schopnosti dokazoval i na Nurburgringu, který zajel za 8 minut a 28 sekund, sériový a neupravený. Pokud jste fanouškem již zmiňovaného filmu, máte větší výběr, na internetu jsou nabízeny Skyliny s výkonem vysoko nad 500 koní, ale stejně bych bral klasiku.

Kolik si připravit? Je to složité, najdete za 400 000 Kč, ale i za dvojnásobek či trojnásobek. Takže hledat, hledat a hledat, nějaký pěkný v originálním stavu určitě najdete! Auto už se svou cenovkou určitě níž nepůjde, tak si pospěšte, pěkné Skyliny rychle mizí.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz