1334547383133

Česká mediální žumpa – Silniční piráti

6. 2. 2015 • Blogy, Novinky, Zajímavosti

Posledních pár let je to furt jedna a ta samá písnička o pirátech na silnicích. Zapnete si televizi a dozvíte se, jak pirát uháněl dvoustovkou po dálnici a další zase vybrzďoval. Pirát je vlastně každý, kdo se dopustil jakéhokoli přestupku na silnici. Upřímně, chtěl bych vidět posudek na psychické zdraví nebo výsledek testu inteligenčního kvocientu jedince, který tento termín vymyslel.

Nebo mi chce někdo namluvit, že slavný “pirát” Trpišovský plul po českých silnicích, přepadával a okrádal nebohé ovčany českého státu? Nikdy jsem se totiž s žádným pirátem nesetkal, nechtěl mě obrat o vše, co mám a ani mě nezastavil se svým plavidlem. Ne, nedělám si z toho legraci, jen je tento mediální termín naprostý nonsens dotažený ad absurdum!

Na silnicích jsem se totiž setkal pouze s blbci. Většina z nich trpěla agresivitou, arogancí a totální bezohledností a tím byli pro své okolí nebezpeční a měli by za to nést následky. Dokonce se mě někdo pokusil vytlačit z dálnice a to hned dvakrát. Jednoho nešťastníka jsem rozzuřil ztrátou dvou vteřin jeho času tím, že jsem před sebe v zúženi nechal vjet souběžně jedoucí vozidlo v rámci pravidla zipu. Agresor na mě nejprve troubil, pak dojel mé auto a ustálil se v levém pruhu na stejné rychlosti. Následovalo pár neslušných gest, nadávek a vyvrcholilo to najetím do mého vozidla. Snad se mu to přirození pak zvětšilo a ego si zaplesalo štěstím… No a ten druhý mě vzal kolem svodidel, když jsem v levém pruhu předjížděl kamión. Ani jeden nebyl pirát, neokradl mě a ani neodtáhl do zajetí.

Dokonce ani neměl luxusní vozidlo prémiové značky ( ani to z bazaru za ceny fabie ), nýbrž zcela všední a na každém rohu stojící Octavii. Tady by si česká mainstreamová média nesmlsla. A co kmotrovská značka? Taky nebyla! Další zášť vyvolávající a zcela imbecilní termín by v tomto případě nemohl být použit. A že těch kmotrů mafie u nás máme… Nebo ne?

Na silnicích trávím většinu svého života a nedopočítal bych se konečného čísla, kolika prasáren jsem byl svědkem a nebo dokonce obětí. Lidem chybí sounáležitost, ohleduplnost a respekt. Největším problémem je pak celková agresivita a ta postihuje lidi ve všech značkách vozidel, s libovolnou SPZ a jakéhokoli věku. Je smutné, že to nikdo neřeší, nedělají se psychotesty před vydáním řidičáků a povinné přezkoumání kondice jedinců řidičský průkaz vlastnících po několik desítek let. Je zarážející, že policie raději bude měřit rychlost v noci na výpadovce z města, kde ani pes nešťěkne, ale když Vás někdo regulérně napadne, tak tam není. Mám teď na mysli vozidlo, které se mě snažilo vytlačit z dálnice. Je překročení rychlosti důležitější, než situace, kde jde reálně o život? Z pohledu státní kasy je to jasné… a smutné!

Proč máme tolik dálničních Superbů a Passatů, kteří jen stojí na sjezdech a nebo se snaží roztlačit auta před sebou, aby překročila rychlost? A do toho ty naše média, která každý den apelují na nejnižší pudy svého publika a hlásají o pirátech s kmotrovskou spz v luxusním autě… To je teprve žumpa!

Nenechte si vylít mozek nesmysly. Místo pasivního příjímání předem připravených přídavných jmen, které mají primárně vzbudit zášť, zlobu a nenávist, raději reflektujte své chování a začněte jezdit s klidnou hlavou a respektem k druhým. Pak bude na silnici dobře a mediální žumpa nebude mít o čem informovat.

Pokud by někomu paralela nedošla, tak tady je vysvětlení slova pirát na Wikipedii

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz