eleanor-9-e1431041660937

5 legendárních filmových aut

13. 11. 2017 • Zábava

KITT (Knight Rider)

Jeden z nejlepších amerických seriálů, který se původně vysílal od roku 1982 až do roku 1986. Hlavní postavou je Michael Knight (David Hasselhoff), ten bojuje po boku svého vozu KITTa proti zločinu. Seriál produkoval Glenn A. Larson.

KITT, zkratka pro Knight Industries Two Thousand nebo Knight Industries Three Thousand, je vysoce inteligentní počítač implantovaný do těla velmi exotického a pokročilého automobilu. V letech 1982-1986 je KITT v těle Pontiaca Trans Am a v moderním Knight Riderovi 2008-2009 se zabydlel v moderním Fordu Shelby GT500KR.

Eleonar (60 sekund)

Americký akční film z roku 2000 v hlavní roli s jedním z nejlepších herců světa Nicolasem Cagem (Randall Raines). Ve filmu si zahrála například i slavná krásná herečka Angelina Jolie. Film režíroval Dominic Sena a scénář napsal Scott Rosenberg. Ve filmu jde o krádeže aut, záchranu svých nejbližších apod., však jste ho všichni určitě viděli. :-)

Eleanor je poslední auto, které musí Nicalas Cage ukrást, jeho nejmilovanější a nejvíc obávaný Ford Mustag z roku 1967. Doopravdy se však Eleanor nikdy nevyráběl a byl vyrobena pouze pro film 60 sekund.

Batmobile (Batman)

Batman, jedná se o komiks, seriál, film a kdo ví co ještě. Zkráceně jde o hrdinu, který má superschopnosti a bojuje proti zločinu ve městě. Do cesty se mu připlete několik padouchů a filmy, seriály i komiksy jsou opravdu vydařené a kreativita autorům nechyběla.

Batmobile je speciálně vyrobený ”vůz” pro Batmena, který naplno využije jeho potenciál. Auto je z neprůstřelného pancíře, umí létat, ”plavat” pod vodou, střílet a dalších milion věcí.

Citroen DS (Fantomas)

Je to první snímek z triologie Francouzské kriminální a fantasy komedie, který vyšla roku 1964. Film režíroval André Hunebell a hlavní role se ujal Jean Marais (Fantomas alias novinář Fandor alias lord Shelton) a Luis de Funes (komisař Juve). Film je o podivném a tajemném vědci Fantomasovi, který páchá zločiny a terorizuje lidstvo (obyvatele Paříže).

Jeho vůz byl upravený Citroen DS, který v letech výroby milovali bohatí, státnici, ale i početné bohatší rodiny. Fantomasovo DS mělo vyjíždějící křídla, tryskový pohon a spoustu jiných vymožeností.

Blesk McQueen (Auta)

Bleck McQueen je hlavní postavou animovaného filmu Auta studia Pixar z roku 2006. Odehrává se v prostředí automobilových závodů a kolem americké silnice Route 66. Ve filmu nenajdete žádná živá stvoření, ale jen hezky vymyšlené animované stroje.

Bleck McQueen nemá žádnou konkrétní předlohu a jeho podoba vychází ze speciálů NASCAR skupiny C.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/