Výstřižek

770-koňové Lamborghini Centenario poprvé na videu ze závodní okruhu – Zní famózně!

2. 8. 2016 • Novinky

Lamborghini Centenario se nám poprvé ukazuje na pořádném videu ze závodního okruhu, a že je na co se dívat a hlavně co poslouchat!

Dlouhý čumák, agresivní mřížka chladiče, nas*ané světlomety, obrovské nádechy a nespočet různých aerodynamických prvků. Karoserie je celo-karbonová a vypadá naprosto fantasticky.  Jo, a ten extrémní difuzor!

Základ tvoří Aventador SV. Uprostřed tak bije 6.5-litrové srdce V12, které posílil na 770 koní (566 kW) a přenášen je přes robotizovanou převodovku ISR se sedmi stupni. Pálí všechny čtyři gumy a tento 1520 kilový hypersport vystřelí z nuly na stovku za 2.8 sekundy a třístovku tachometr zachytí za 23.5 sekundy. Maximální rychlost lehce překračuje 350 km/h.

Oproti Aventadoru však auto narostlo a zároveň se v některých částech smrštilo. Délka je 4924 mm a výška klesla na 1143 mm.

Informační systém s 10.1 palcovým displejem kromě Apple CarPlay a připojení k internetu zahrnuje i dvě kamery vpředu a vzadu pro zaznamenávání si jízdy na okruhu, ale i na oblíbených okreskách.

Auto slaví 100 let zakladatele automobilky Ferruccia Lamborghiniho a vyrobí se pouze 40 kusů – 20 coupé a 20 roadsterů. Cena se pohybuje od 60 do 70 milionů korun a podle této italské značky je definicí hyperauta. Problém však je, že i když máte přebytečných 60 milionů, tak koupit si jej nemůžete, všechny jsou prodané.

.

« »