585709

BMW M5 od 3DDesign má 818 koní a stovku zvládá za 3.4 sekundy

2. 8. 2016 • Novinky

Aktuální BMW řady 5 F10 se pomalu blíží ke svému konci, a tak tuningoví úpravci vypouštějí své modely na rozloučenou s touto významnou generací. Nová generace řady by se měla představit už zanedlouho na autosalonu v Paříži, přičemž na Nurburgringu už byla vyfocena i testovací mula ostré M5. Tentokrát ke slovu přišla firma 3DDesign, která kromě líbivého aerodynamického kitu přidala i slušnou dávku výkonu.

Pod kapotou je 4.4-litrový osmiválec, jenž dostal nové TwinTurbo s vyšším plnícím tlakem, přemapovanou řídící jednotku a zbrusu nový výfukový systém. Kromě hlasitějšího projevu tu tak máme extrémní výkon 818 koní, který tohoto 1870 kilového drobka rozpohybuje z nuly na stovku za 3.4 sekundy a zastaví se až za hranicí 330 km/h. Pro porovnání: standardní verze má 560 koní, stovku za 4 sekundy a maximální rychlost 306 km/h.

Samozřejmě, že se nezůstalo jen u technických úprav, ale své obdržela i zprvu poměrně decentní karoserie. Do očí bije zářivě oranžový lak, velká 21 palcovákovaná  kola Vossen a karbonový nárazník, prahy, křídlo nebo difuzor. Tato M5 vypadá naprosto fantasticky, co myslíte?

Podobnou úpravu lze aplikovat i na M4 či M6.

.

« »