fdv2d2b31_080619_ar_mito_02_1024

Alfa Romeo MiTo končí bez nástupce. Nahradí ho SUV

17. 8. 2018 • Novinky

Alfa Romeo MiTo je v posledním tažení. Koncern FCA už nebude dále prodávat tento malý třídveřový hatchback, protože zájem o tento typ auta stále klesá. Pro portál Autocar to potvrdila přímo šéfka koncernu pro Evropu, Roberta Zorbas. “MiTo je třídveřové a lidé dnes upřednostňují více pětidveřová auta” vysvětlila Roberta důvod ukončení výroby. Připomeňme si, že MiTo se vyrábí od roku 2008 a má společný technický základ s Fiat Grande Punto a Opelem Corsa D. Corsa se mezitím dočkala nové generace a Punto končí stejně jako MiTo – bez přímého nástupce.

Místo po malém hatchbacku však automobilka potřebuje zaplnit, a protože dnes se daří zejména modelům SUV, tak není těžké uhodnout, jaký model Alfa připravuje. Novinka, jejíž jméno zatím neznáme, se velikostně zařadí pod Stelvio. Nepůjde však o menší kopii Stelvia, ale o vozidlo s vlastním stylem. Na druhé straně příbuzenství se Stelviem zůstane do určité míry zachováno. Na novinku z dílny Alfy se těšíme ze dvou důvodů. Prvním je design, kterým Alfa vždy vynikala a emoce, které většina vozidel značky vzbuzuje.

Druhým je fakt, že Italové jdou dobrým směrem, což potvrdili posledními modely – Stelvio a zejména Giulia. Tato vozidla vynikají nejen vzhledem, ale i výbornými jízdními vlastnostmi. Nové SUV bude určeno pro mladé rodiny a lidí ve věku 30 až 40 let. Zatímco s prodejem MiTa skončí Alfa již začátkem příštího roku, na nové SUV si ještě budeme muset počkat. Současné odhady hovoří o roku 2020.

.

« »